Ericsson IoT Accelerator je platforma společnosti Ericsson pro připojení a správu zařízení IoT, která podnikům poskytuje jednotné řešení řídící operace Internetu věcí za pomoci celosvětové infrastruktury mobilní sítě. V současné době je součástí ekosystému Ericsson IoT Accelerator přes 35 poskytovatelů služeb ve více než 100 zemích. Tato služba umožňuje spolehlivé, škálovatelné a bezpečné řízení připojení zařízení IoT ve více než 5000 podnicích po celém světě. V této globální platformě je integrováno 50 milionů zařízení.

„Ericsson IoT Accelerator může být přínosem pro řešení a služby IoT našich partnerů a v celosvětovém měřítku poskytnout přidanou hodnotu koncovým uživatelům,“ říká Kiva Allgood, vedoucí IoT ve společnosti Ericsson.

Společnost Sony Network Communications Europe se zaměřuje na řešení konektivity a nabízí mobilní IoT platformy, jako jsou Visilion a mSafety, poskytující celulární konektivitu a měřící wearables zařízení.

Platforma Sony Visilion je využitelná především v oblasti zdravotnictví a logistiky, kde senzory umožní v reálném čase poskytovat informace o poloze všeho, co je připojené. Může se jednat o cenné nemocniční vybavení, jako jsou EKG přístroje nebo nemocniční lůžka, ale také osoby, ošetřující lékaře nebo pacienty, čímž lze výrazně ušetřit čas a zlepšit přidělování zdrojů.

„Používání celulárních technologií může mít pozitivní dopad na budoucnost mobilních zdravotnických služeb, bezpečnost a pohodu koncových uživatelů,“ říká Anders Strömberg, ředitel platformy wearables v Sony Network Communications Europe

Platforma mSafety přichází s uživatelsky příjemnými wearables technologiemi, které lze využít ve zdravotnictví, wellness nebo v oblasti bezpečnosti. Wearables jsou nástrojem ke sledování uživatelů a poskytování informací o jejich zdravotních údajích, jako je tělesná teplota nebo srdeční frekvence, jejich vyhodnocení a následnému zasílání upozornění v případě nouze.