Bezpečnostní hrozby se objevují každý den a narušují chod podnikání. Vzhledem k nedávnému nárůstu počtu zaměstnanců, pracujících na dálku, je nanejvýš důležité uvědomit si zvýšená rizika práce z domova. Bylo zjištěno, že více než 80 % routerů používaných pro práci z domova je vystaveno možnému kybernetickému útoku. Významné riziko představují pro podniky e-maily, neboť zdrojem více než 90 % infekcí jsou e-mailové přílohy, přičemž 96 % útoků je odhaleno se zpožděním až několika měsíců.

V současné době jsou osobní počítače důležitější než kdykoli předtím a zajištění jejich bezpečnosti je kriticky důležité. Vzhledem k rostoucímu počtu kybernetických hrozeb existuje naléhavá potřeba bezpečnostních řešení, která pomohou počítače chránit, detekovat možné hrozby a zajistit obnovu po případném útoku,“ uvedl Alex Cho, prezident divize Personal Systems společnosti HP IncNová nabídka řešení společnosti HP poskytuje jedinečnou kombinaci cloudových služeb, AI a hardwarově vynucených bezpečnostních technologií, které jsou zárukou lépe chráněné budoucnosti a pomáhají bojovat proti neustále se vyvíjejícím kybernetickým hrozbám, jimž jsou vystaveny firmy všech velikostí – od rozvíjejících se firem až po velké podniky.

HP Pro Security pro malé a střední podniky

Společnost HP dále rozšiřuje svoji sadu řešení pro zabezpečení osobních počítačů, využívající ochranu na úrovni hardwaru, a zaměřuje se na uživatelsky nenáročné, jednoduché a robustní zabezpečení firemních systémů určené pro malé a střední podniky. HP Pro Security Edition je světově nejpokročilejší řešení pro zabezpečení koncových zařízení, určené pro osobní počítače s operačním systémem Windows 10, které využívá izolaci aplikací a algoritmy hlubokého učení a nabízí zabezpečení firemních systémů v malých a středních podnicích. Sada bezpečnostních produktů zahrnuje HP Sure Sense Pro, což je řešení zajišťující ochranu založenou na hlubokém učení s využitím AI, a HP Sure Click Pro, poskytující ochranu spočívající v izolaci prohlížeče, souborů a aplikací.

Pokročilé verze aplikací HP Sure Click a HP Sure Sense se navzájem doplňují a využívají cloudu zajišťujícího hluboké učení, který je neustále připojen a aktualizuje software, izoluje hrozby a monitoruje stav aplikací. Vytvářejí uzavřenou smyčku poskytující ochranu proti celé řadě hrozeb šířících se různými cestami, které využívají různé druhy malwaru. Toto komplexní bezpečnostní řešení chrání před hrozbami, zaměřuje se na všechny známé i neznámé kybernetické útoky a bojuje proti hrozbám, jež tradiční antivirová řešení nezachytí.

Spravovaná bezpečnostní služba pro středně velké podniky

HP Proactive Security je nejpokročilejší služba na světě pro zabezpečení koncových zařízení. Spravovaná služba, která se soustřeďuje v první řadě na ochranu, pomáhá malým a středním podnikům bránit se před kybernetickými útoky bez nutnosti změny chování uživatelů nebo zvýšení pracovní zátěže IT oddělení. Tato služba poskytuje pokročilou ochranu, jejíž monitorování i správu zajišťují zkušení odborníci HP na kybernetickou bezpečnost. Firemní data a zařízení jsou zabezpečena několika vrstvami proaktivní ochrany, které k ochraně koncových zařízení a ke snížení rizika využívají pokročilé technologie hlubokého učení a izolace.

Toto řešení v podobě spravované služby poskytuje ucelený přehled o stavu ochrany zařízení a podrobné údaje ohledně pokusů o útok a o zablokovaných útocích, zaznamenaných analytickým nástrojem HP TechPulse, které jsou přístupné prostřednictvím jednoduchého řídicího panelu, a poskytuje podnikům pocit klidu a bezpečí a vzdáleným zaměstnanců možnost bezpečně pracovat odkudkoli.

Nejlepší zabezpečení pro podniky

HP Sure Click Enterprise je celosvětově nejspolehlivější řešení k zabezpečení koncových zařízení izolací aplikací a hrozeb, určené pro podniky i veřejnou správu, které chrání koncová firemní zařízení i před těmi nejsofistikovanějšími útočníky a zároveň poskytuje bezpečnostním týmům v reálném čase podrobné informace o hrozbách. Toto řešení umožňuje zákazníkům poskytovat ochranu systému za běhu pomocí izolace jednotlivých probíhajících úloh a využití dočasných virtuálních strojů, čímž chrání všechny uživatele v síti i mimo ni před narušeními a jednotlivými fázemi útoku, jako jsou perzistence, boční pohyb (lateral movement) či exfiltrace dat.

HP Sure Click Enterprise podporuje všechna zařízení s OS Windows 8 a 10, což snižuje složitost a současně zvyšuje celkovou úroveň ochrany vůči stále rostoucímu počtu cílených a destruktivních útoků. Poskytuje také další funkce včetně ochrany přihlašovacích údajů uživatelů před phishingovými útoky a automatizovanou analýzu hrozeb pomocí cloudu. Řešení podporuje plošné nasazení se sofistikovanou správou zásad a řízením bezpečnostních hrozeb, a to buď prostřednictvím serveru přímo na místě, nebo prostřednictvím cloudové hostované služby HP s akreditací ISO 27001/SOC2 typu II.

HP Sure Click Pro ke stažení zdarma

Společnost HP podporuje dnešní pracovníky tím, že maximalizuje počítačovou bezpečnost, zejména na straně zákazníků a koncových uživatelů pracujících z domova. HP bude do 30. září 2020 bezplatně nabízet produkt HP Sure Click Pro, který pomáhá chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, šířícími se prostřednictvím internetových stránek, e-mailových zpráv a dokumentů. HP Sure Click Pro představuje rozšíření stávajícího produktu HP Sure Click o další funkce, jako je například úprava dokumentů Word a Excel v izolovaném kontejneru. Tato nabídka bude k dispozici na všech počítačích společnosti HP i jiných výrobců s OS Windows 10.

Dostupnost

-         Očekává se, že HP Pro Security Edition bude k dispozici na vybraných počítačích HP Elite, zakoupených v létě 2020.

-         HP Proactive Security je nyní k dispozici vybraným zákazníkům v rámci pilotních projektů a očekává se, že zákazníkům a partnerům po celém světě bude k dispozici v dubnu 2020.

-         Očekává se, že HP Sure Click Enterprise bude k dispozici v květnu 2020.

-         Produkt HP Sure Click Pro bude nabízen zdarma ke stažení do zařízení společnosti HP i jiných výrobců až do 30. září 2020.