V roce 2013 vznikl program Huawei ICT Academy. V rámci programu Huawei poskytoval odborné kurzy a podpůrné služby univerzitám, pomáhal školit učitele, zřídil a optimalizoval studijní programy v oblasti ICT a vybudoval moderní laboratoře. Huawei ICT Academy také představuje studentům na univerzitách po celém světě technologie a produkty společnosti Huawei, vybízí je k účasti na Huawei certifikaci a rozvíjí jejich schopnost inovovat a aplikovat svůj talent ve prospěch společnosti i globálního ICT průmyslu. Od roku 2015 spolupracuje Huawei s více než 600 mezinárodními univerzitami a vyškolila více než 1 500 učitelů.

V letošním roce vstoupí program Huawei ICT Academy do fáze 2.0. V rámci pětiletého plánu v něm Huawei podpoří dva miliony profesionálů v ICT. Neustále také bude podporovat spolupráci mezi univerzitami a podniky v oblasti nejmodernějších technologiích, jako jsou sítě 5G a umělá inteligence (AI).

„Chceme i nadále zakládat další ICT akademie. Každý rok spustíme 600 až 1000 školících cyklů. Naším cílem je podpořit ještě více vysokoškolských učitelů a studentů, umožnit více lidem rovný přístup ke kvalitnímu vzdělání, zlepšit digitální dovednosti a vnést do průmyslu nový impuls,” řekl Hank Stokbroekx, viceprezident divize Enterprise ve společnosti Huawei.

Huawei ICT Academy Development Incentive Fund (ADIF) bude podporovat:

-        Poskytování výukových pomůcek a zařízení partnerským univerzitám. Cílem je zlepšit praktické dovednosti studentů.

-        Školení učitelů prostřednictvím ADIF, poskytování bezplatných certifikačních zkoušek a založení fondu pro odměňování učitelů a studentů.

-        Pořádání soutěže Huawei ICT, kde mohou studenti prezentovat svůj talent a také se potkávat s ostatními studenty. 

-        Spolupráce s různými partnery na pracovních veletrzích v oblasti ICT s cílem pomoci studentům najít vhodné pracovní uplatnění.