„Náš nový tříprstý uchopovač 3FG15 byl navržen jako odpověď na stávající pneumatické tříprsté nástroje, které jsou rozměrné a mají omezenou flexibilitu,“ řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „S našimi produkty RG2 a RG6 jsme dlouho určovali trendy v oblasti elektrických paralelních uchopovačů a s tříprstým nástrojem vstupujeme na nový trh a do sféry nového typu aplikací. Jejich uživatelům chceme poskytnout rychlejší nasazení a přesnější a spolehlivější manipulaci na výrobní lince.”

Maximální rozpětí uchopovače 3FG15 je 150 mm, díky čemuž zvládne podporu více procesů. Inovativní tříprstá konstrukce s maximálním zatížením až 15 kg poskytuje silný a stabilní úchop, jak interní tak externí, což nabízí řadu flexibilních možností. Uchopovač, který je ideální především pro úkoly obsluhy CNC strojů, automaticky centruje objekty a tím dosahuje maximální stability úchopu a přesnosti vkládání do CNC stroje. Se silou úchopu v rozmezí 20 – 250 N překonává svým rozsahem možnosti jiných prstových uchopovačů.

Nový tříprstý uchopovač OnRobot 3FG153FG15 je rovněž užitečný v aplikacích balení a paletování a je kompatibilní s jakýmkoliv kolaborativním či lehkým průmyslovým robotem na trhu – díky nedávno uvedené a oceňované platformě One System od OnRobot. Tato platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhraní mezi robotickým ramenem a koncovým nástrojem OnRobot.

 

 

 

Hlavní vlastnosti 3FG15

  • Přesný, spolehlivý úchop s automatickým centrováním
  • Rozpětí pro objekty od 20 mm do 150 mm
  • Interní i externí úchop
  • 15kg nosnost
  • Hmotnost 1,15 kg, síla úchopu 20 – 250 N
  • Rychlé a flexibilní nasazení