Ruben Lehmann byl, před příchodem do týmu HMD Global, CEO společnosti Autronic AG, což je největší distributor chytrých telefonů a mobilních telefonů ve Švýcarsku. Je schopným lídrem se zkušenostmi z různých odvětví a oborů. Zastával například roli technického inženýra a vedl oblasti rozvoje podnikání, strategie a plánování společnosti.  

„Jsem nadšený, že se mohu v této klíčové chvíli připojit do týmu, který je zodpovědný za telefony Nokia. Společnost HMD Global v posledních třech letech dosáhla již řady úspěchů. Chytré telefony a klasické telefony Nokia se nyní prodávají po celém světě. Jsem proto potěšen, že budu moci vést expanzi tohoto skvělého start-upu v roce 2020 i v následujících letech,“ uvedl Ruben Lehmann, nový viceprezident pro evropský trh, HMD Global. „Nabízíme jedinečný příslib pravidelných aktualizací a jsme vnímání jako jednička v oblasti bezpečnostních záplat a hlavních aktualizací operačního systému Android. Díky výzkumu, který prokazuje, že zákazníci používají chytré telefony po delší dobu, chceme dostát svému slibu, a tak i nadále poskytovat zážitek ze systému, který se neustále zlepšuje. Tento rok bude bezpochyby rozhodující pro rozvoj odvětví mobilních telefonů i díky zavedení 5G. Jsem proto hrdý, že HMD Global hraje klíčovou roli při zavádění této technologie po celém světě, “ dodal Lehmann. 

Při vstupu do nové dekády si společnost HMD Global se svými telefony Nokia klade za cíl udržet pozici lídra v rychlých aktualizacích a v popředí je samozřejmě nasazení nejnovějšího operačního systému Android 10.