Jan Kubíček (41) bude mít v pozici ředitele pro IT bezpečnost společnosti Kiwi.com na starosti například ochranu citlivých dat, duševního vlastnictví či řešení případného výpadku služeb. V oblasti IT bezpečnosti působil po většinu svého pracovního života, významné zkušenosti nasbíral v bankovním a poradenském sektoru.

„Mám radost, že jsem se stal součástí společnosti Kiwi.com, která dnes velmi dynamickým způsobem mění podobu cestování. Většina rychle rostoucích organizací časem zjistí, že neformální procesy je třeba nahradit přísnějšími bezpečnostními kontrolami. Nastavit striktní pravidla je snadné, nicméně mým cílem je vytvořit takové procesy, které ochrání vše, co bylo doposud v Kiwi.com vytvořeno, a současně nenaruší přirozené fungování společnosti. Věřím, že se nám to podaří a bezpečnostní politiku Kiwi.com dovedeme k dokonalosti,“ popisuje Jan Kubíček.

„Jsme nadšení, že můžeme Honzu přivítat na palubě. Společně s našimi týmy vytvoří a následně implementuje bezpečnostní strategii tak, aby veškerá data společnosti i pasažérů zůstala zabezpečena na vysoké úrovni,“ komentuje nástup Jana Kubíčka David Pavlík, CIO Kiwi.com.

Kiwi.com denně zpracuje až 33 tisíc požadavků, které obsahují vysoký počet údajů o cestujících, kreditních kartách a dalších obchodních informací. Jan Kubíček v nové roli také zaštítí bezpečnou výměnu dat Kiwi.com s partnerskými společnostmi.