Novinka je výsledkem více než tříletého rychlého nasazování produktu zákazníky po celém světě. Zákazníci hledají konzistentní práci s úložištěm pro širokou škálu datově orientovaných aplikací napříč otevřeným hybridním cloudem.

Získejte svobodu v hybridním cloudu díky přenositelnosti dat

Red Hat OpenShift Container Storage 4 nabízí vyšší úroveň abstrakce a flexibility díky využití Multi-Cloud Object Gateway (vícecloudová objektová brána), která pochází z koupě firmy NooBaa Red Hatem v roce 2018. Zákazníci si tak mohou vybrat z různých datových služeb napříč mnoha veřejnými cloudy. Zároveň však stále vše řídí z jednotného ovládacího prostředí pro aplikace a úložiště dat založeného na Kubernetes. Mimo to, že tento přístup umožňuje zákazníkům vyhnout se vytvoření závislosti na konkrétním poskytovateli cloudu, dává vývojářům možnost udržet svá data blízko u aplikací díky vylepšené dostupnosti, což nabízí efektivnější vývojářskou zkušenost.

Díky konzistentnímu rozhraní Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) mají nyní podniky přístup k vestavěnému objektovému úložišti a škálovatelnosti potřebným k podpoře přenositelnosti datově náročných aplikací napříč hybridním cloudem postaveným nad Red Hat OpenShift Container Platform. Tuto přenositelnost dosud žádný z poskytovatelů kontejnerizovaných úložišť dostupných v katalogu OpenShift OperatorHub nenabízel.

Vývojářské inovace v každém stupni životního cyklu vývoje

Vydání této verze produktu přináší vývojářský komfort napříč všemi prostředími, kde je Red Hat OpenShift Container Platform k dispozici. Ať už jde o vývoj nativních aplikací pro cloud, nebo přesun existujících starších aplikací, Red Hat OpenShift Container Storage 4 pomáhá zrychlit aplikační vývojové procesy pomocí:

-        Optimalizace s využitím Red Hat OpenShift Container Platform, umožňující vývojářům dynamicky získat svůj vlastní prostor pro data přímo uvnitř platformy bez potřeby expertních znalostí v oblasti správy datových úložišť.

-        Jednodušší nasazení a vyšší automatizace s pomocí projektu Rook a jeho funkcionality pro orchestraci úložiště. V rámci projektu Rook.io Operator získávají vývojáři automatizovanou podporu pro snadné nasazení, balíčkování a rozšiřování technologií pro úložiště na platformě Red Hat OpenShift s využitím nativních přístupů platformy Kubernetes.

-        Rychlejší vytváření trvalých svazků pomáhá vývojářům sestavovat, testovat a vydávat aplikace rychleji díky snížení času nutného pro sestavení aplikace a díky zvýšení efektivity automatizovaných procesů pro průběžnou integraci a průběžné nasazení (CI/CD).

Podpora vylepšeného zabezpečení dat v aplikacích navržených pro cloud

Aby Red Hat pomohl zvýšit bezpečnost napříč různými cloudovými prostředími, přidává v této verzi funkce pro rozšířenou ochranu dat. Mezi ně patří šifrování, anonymizace, oddělení klíčů a erasure coding (ochrana proti poškození dat). Při využití Multi-Cloud Object Gateway mohou vývojáři sdílet citlivá data a přistupovat k nim bezpečnějším a kompatibilním způsobem napříč několika geografickými lokalitami a platformami.

Společnost Red Hat současně oznámila i vydání produktu Red Hat OpenShift Container Platform 4.3 – nejnovější verze nejucelenějšího podnikového řešení pro platformu Kubernetes. Poslední verze Red Hat OpenShift Container Platform nabízí několik nových bezpečnostních vlastností, včetně šifrování (FIPS 140-2 Level 1) kompatibilního s FIPS (Federal Information Processing Standard) a šifrování databáze etcd, což poskytuje další ochranu pro uložená citlivá data. Další funkcionalita zahrnuje podporu pro soukromé clustery a privátní sítě, které nabízí lepší kontrolu nad omezením přístupu k platformě a aplikacím v prostředí cloudu.

Škálovatelná technologie ukládání dat pro multicloudové prostředí

Red Hat OpenShift Container Storage 4, jehož základem je Red Hat Ceph Storage, nabízí uživatelům škálovatelnost a vylepšenou bezpečnost potřebnou pro nové technologie fungující v rámci vícecloudových prostředí, jakými jsou umělá inteligence (AI), strojové učení (ML), SQL, NoSQL a další aplikace náročné na data. Jako jediný operátor dostupný skrze OperatorHub, který poskytuje souborové, blokové a objektové úložiště, nabízí Red Hat OpenShift Container Storage 4 zákazníkům unikátní integrované řešení pro ukládání dat v cloudu, které je orientované jak na tradiční, tak na nové technologie a aplikace.

Red Hat OpenShift Container Storage 4 je dostupný pro Red Hat OpenShift Platform 4.