AXIS Camera Station (ACS) je plně vybavený software pro správu videa, který se hodí pro středně velké instalace, jako jsou středně velká města, školy, maloobchody nebo výrobní podniky. Jde o výkonný a snadno použitelný program s intuitivním rozhraním, který umožňuje spravovat kamerový systém, zvládat incidenty a rychle exportovat videozáznamy ve vysokém rozlišení. Nově nyní nabízí funkci redakce videa, vylepšenou verzi mobilní aplikace a portál klientské podpory.

Nová funkce redakce při exportu videa

Právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů, jako je GDPR v Evropě a FISMA v USA, vyžadují, aby společnosti těmto nařízením přizpůsobily mnoho provozních procesů, a videodohled není výjimkou. Při exportu videa je například někdy nutné, aby uživatelé maskovali některé objekty a vyhověli tak předpisům o ochraně osobních údajů. Právě to jednoduchým způsobem umožňuje nová funkce redakce videa v softwaru AXIS Camera Station.

AXIS Camera Station, software pro správu videa (VMS)

Díky redakci videa mohou uživatelé před exportem pro třetí strany upravovat videozáznam a zamaskovat nerelevantní objekty nebo pozadí. Tato funkce je užitečná pro důkazní materiály a zároveň pro dosažení souladu s předpisy o ochraně soukromí, například článek 15 „Právo subjektu údajů na přístup“ článku GDPR. Maskování zachovává originální video sekvenci neporušenou, a tak ji lze jindy znovu exportovat a použít pro forenzní účely. Funkce video redakce umí také využít analytická data získaná přímo na čipu kamery, která umožňují automaticky generovat masky pro všechny pohybující se objekty ve scéně.

Redakce videa v softwaru ACS je nejnovějším počinem společnosti Axis Communications pro ochranu soukromí. Začátkem tohoto roku společnost Axis představila AXIS Live Privacy Shield, jediný analytický software na trhu pro kamery, který maskuje lidi v reálném čase ve video streamech až do plného snímkového kmitočtu. Toto řešení lze také do AXIS Camera Station integrovat.

Nová mobilní aplikace a portál podpory

Pro snadný přehled se AXIS Camera Station k dispozici s náhledovou mobilní aplikací pro zařízení iOS a Android. I ta prochází neustálým vývojem. Nová verze aplikace nyní podporuje také intuitivní dotykové ovládání 360° přehledových kamer, a to v živém zobrazení i při přehrávání. Dotykovými gesty můžete na mobilu snadno přejet na požadovaný detail z přehledové kamery, dewarpovat (roztáhnout) obraz nebo přiblížit záběr.

AXIS Camera Station podporuje kompletní portfolio produktů Axis, včetně kamer, audio zařízení, vstupů a výstupů, dveřních přístupových jednotek, enkodérů a dekodérů. Všechny informace pro integrátory i uživatele softwaru, jako jsou například praktické návody a nejnovější zprávy, jsou nyní seskupené na novém portálu na webu Axis.com.