Pomocí platformy miotiq lze propojit vaše API aplikace s daným čidlem, a to do 10 min s rozpočtem několika EUR – což je průměrná cena ročního datového provozu jednoho aktivního čidla.

evropa 2019 2020 legendaV roce 2019 umožňuje platforma miotiq propojení s mobilními operátory ve většině zemí Evropy a USA,  konkrétně v: České republice, v Německu, Španělsku, Irsku, Itálii, Holandsku, Velké Británii, Portugalsku, Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Slovinsku, Řecku a Spojených státech.

Napojení miotiq na zbývající evropské země a další státy z Pobaltí, Jižní a Severní Ameriky a Oceánie je plánováno na rok 2020. Bude sem patřit zejména: Švýcarsko, Francie, Ukrajina, Švédsko, Finsko, Dánsko, Norsko, Saudská Arábie, Kanada, Mexiko, Brazílie, Argentina, Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland.

Rokem 2020 se proto miotiq stane platformou pro sítě NB-IoT ve většině zemí OECD.

svet 2019 2020 legenda

Stačí SIM karta a kompatibilní zařízení

Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé mohou nyní využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Postačí k tomu SIM karta, kterou lze vložit buďto do koncového zařízení, popřípadě, díky technologii sim-on-chip, přímo do napájení na desce komunikačního modulu. Následnou registrací v integrační platformě miotiq lze začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, popřípadě i do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů, jako je Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.

Integrační platforma miotiq splňuje nejvyšší nároky našich zákazníků na stabilní, bezpečné a efektivní řešení IoT komunikace. Díky využití Microsoft Azure, moderních programovacích nástrojů a řešení bezpečnosti IBM je miotiq primárně určen pro implementaci u nejnáročnějších klientů, zároveň však vyhovuje požadavkům na zpracování dat s co nejmenšími náklady. Výsledná roční cena pro koncového uživatele proto nepřesáhneněkolik eur za jedno zařízení,“ říká Karel Krčmář, ředitel M2M Communication Holding.

Firmy mohou nyní využít sítě NB-IoT jednotlivých mobilních operátorů určených pro provoz vlastních aplikací, které zajišťují IoT komunikaci koncových zařízení. Tím získají především výrazný technologický náskok před konkurencí – jejich výrobky či služby mohou být díky podpoře NB-IoT využitelné i v zahraničí, tato technologie se totiž velmi rychle rozšiřuje v rámci sítí tradičních mobilních operátorů. Sítě NB-IoT navíc budou, podobně jako tradiční GSM sítě pro mobilní volání, podporovat i roaming.