Nabídkou zápůjček Alza přímo reaguje na letošní pilotní testování nového povinného předmětu, který by měl v žácích a studentech vzbudit zájem o technické obory. S přípravou na nové osnovy chce největší český e-shop školám pomoci v rámci svého speciálního programu Pro školy a stát:

„Předmět Technika má podle dostupných informací zahrnovat seznámení s informačními a digitálními technologiemi a robotikou, a to včetně 3D tisku. Málokterá škola však 3D tiskárnu vlastní a je na novinku připravená. Alza jako inovátor technické vzdělávání velmi podporuje, proto jsme se rozhodli nabídnout školám 3měsíční nezávaznou zápůjčku, aby si tuto technologii mohli žáci i učitelé v praxi vyzkoušet. 3D tiskárny mají využití nejen v technických a IT předmětech, ale např. i ve výtvarné výchově nebo zájmových kroužcích,“ vysvětluje Business development director Alza.cz Jaromír Řánek s tím, že pobídku ještě doplní soutěž o 22 profesionálních 3D tiskáren.

Do zápůjčního programu i soutěže se mohou hlásit nejen základní, ale i střední školy z celé České republiky, a to až do 20. 12. 2019. Podmínkou je pouze předchozí bezplatná registrace v sekci Pro školy a stát, v níž Alza nabízí všem veřejným institucím výhodné podmínky nákupu, vlastního obchodníka, produkty k vyzkoušení předem a mnoho dalšího. 

Profesionální 3D tiskárna Creality CR-10S PROZapůjčenou tiskárnu školy poté využijí i pro samotnou soutěž – stačí, aby na ní učitel s žáky vytvořili libovolný 3D model podle zadaných parametrů a zaslali jej spolu se souborem modelu ve formátu .stl a fotografiemi z procesu tvorby na adresu Alzy nejpozději do 20. 12. 2019. Před Vánocemi pak komise vybere nejpovedenější výtvory.

Výherce získá profesionální 3D tiskárnu Creality CR-10S PRO v hodnotě 16 990 Kč a 10 filamentů, druhé místo obdrží tiskárnu Creality ENDER 3 PRO v hodnotě 6 899 Kč a 5 filamentů. O třetí příčku se podělí 20 náhodně vylosovaných účastníků, kteří se mohou těšit na přístroj Creality Ender 3. Všichni výherci budou navíc jako bonus pozváni na exkurzi do AlzaShowroomu v Praze – Holešovicích.