Nové funkce budou dodávány jako předintegrovaná řešení nazývaná IBM Cloud Paks. IBM certifikovaný a kontejnerizovaný software poskytne společný operační model a společnou sadu služeb – včetně správy identit, zabezpečení, monitorování a logování – a také vylepšený monitoring a ovládání napříč cloudy různých poskytovatelů prostřednictvím sjednoceného a intuitivního uživatelského rozhraní.

Společnost IBM také představila:

-        Red Hat OpenShift na IBM Cloud: Flexibilní, plně spravovaná služba OpenShift na veřejném cloudu IBM, nasaditelná obrazně řečeno na jedno kliknutí s automatickou elasticitou, škálovatelností a kontrolou dodržováním nastavených pravidel a zabezpečením, která podnikům pomůže modernizovat a migrovat na hybridní cloudovou infrastrukturu.

-        Red Hat OpenShift na IBM Z a LinuxONE: IBM přinese Red Hat OpenShift do svých podnikových systémů, IBM Z a LinuxONE, které mají dohromady denně na starost více než 30 miliard transakcí po celém světě.  IBM již podporuje OpenShift ve svých Power Systems a Storage.

-        Konzultační a technologické služby pro Red Hat: Nové služby IBM poskytované největším týmem konzultantů s certifikací Red Hat na světě a s více než 80 000 odborníky na cloudové aplikace klientům pomůžou poradit, přesunout, vybudovat a spravovat svou aplikační a technologickou infrastrukturu v cloudových prostředích.

Softwarové novinky a služby, které zahrnují více jako 100 produktů z celého softwarového portfolia optimalizovaného pro Red Hat OpenShift, budou dodávány na hybridní multicloudové platformě IBM. Je postavena na open-source technologiích, včetně Red Hat OpenShift, nejkomplexnější podnikové Kubernetes platformě na trhu, a Red Hat Enterprise Linux, přední světové podnikové Linux platformě. Díky tomu si klienti mohou vybrat nejlepší architekturu a přístup k řešení požadavků nejkritičtějších aplikací, dat a dalších systémů, které jsou nezbytné pro podnikání.

„IBM odděluje svůj software od implementace do konkrétního datového centra, aby podnítila a motivovala klienty v přesouvání podnikové aplikační a technologické infrastruktury do cloudu. To dále posílí vedoucí postavení IBM v oblasti hybridního cloudu, s obchodní příležitostí větší než 1 bilion dolarů,“ řekl Arvind Krishna, senior vice president IBM pro cloudový a kognitivní software. „Poskytujeme nezbytné nástroje, které podniky potřebují, aby se vydaly na svou několikaletou cestu do cloudu, na společných, otevřených standardech, které mohou dosáhnout napříč různými cloudovými technologiemi, napříč aplikacemi a napříč výrobci včetně Red Hatu.“

„Red Hat otevírá inovace s technologiemi založených na Linuxu, včetně kontejnerů a Kubernetes, které se staly základními stavebními kameny hybridních cloudových prostředí,“ řekl Jim Whitehurst, president a CEO Red Hat. „Takový základ otevřeného hybridního cloudu umožňuje realizovat vizi provozovat jakékoli aplikace kdykoli a kdekoli. V kombinaci se silnými odbornými znalostmi IBM a podporou rozsáhlého ekosystému vášnivých vývojářů a partnerů mohou zákazníci vytvářet moderní aplikace s technologiemi dle svého výběru a flexibilitou v nasazení v nejlepším prostředí pro provozování aplikací – ať už je to v privátním, veřejném nebo v rámci několika veřejných cloudů.“

Software IBM pro podporu kritických aplikací ať jsou umístěny kdekoli

Cloud Paks poskytují plnou softwarovou podporu a pomáhají zajistit celé řešení od provozu na konkrétním hardwaru až po aplikační úroveň, tak aby pomohly klientům rychle migrovat, integrovat a modernizovat kritické aplikace v jakémkoli cloudu. Lze je snadno nasadit, dodávat jako balíčky šité na míru konkrétním zákaznickým scénářům a budou prodávány prostřednictvím cloud modelu „jako služba“. Cena bude odvozena od celkové spotřeby a rozsahu využívaných služeb.

Prvních pět IBM Cloud Paks

-        Cloud Pak for Data zjednoduší a zautomatizuje proces získávání informací a jejich vizualizaci ze svých dat a poskytne otevřenou a rozšiřitelnou architekturu pro využití dat a jejich analýzu prostředky umělé inteligence, a to až o 500 procent rychleji.

-        Cloud Pak for Applications podnikům pomůže modernizovat, budovat, nasazovat a provozovat aplikace. Zákazníkům IBM pomůže v oblasti finančních technologií zkrátil dobu vývoje až o 84 procent.

-        Cloud Pak for Integration pomůže integrovat aplikace, data, cloudové služby a APIs.  Je navržen tak, aby snížil náklady na integraci o 33 procent.

-        Cloud Pak for Automation pomůže transformovat obchodní procesy, podpořit proces rozhodování a aplikovat procesy pro podporu provozu aplikací. Klient z oblasti bankovnictví by byl takto schopen snížil manuální procesy až o 80 procent.

-        Cloud Pak for Multicloud Management poskytne možnost vizualizovat provoz různých aplikací v různých cloudových prostředích, tzv. multicloudovou „viditelnost“, správu a automatizaci. Je navržen tak, aby pomohl klientům snížit provozní náklady na podporu rozsáhlých cloudově nativních prostředí až o 75 procent.

Klienti budují budoucnost s IBM a Red Hat

Podniky napříč odvětvími si mohou nasazením hybridní multicloudové platformy IBM a softwaru IBM s podporou Red Hat OpenShift dopomoct k transformaci svých organizací směrem k otevřenosti a ke zvýšení jejich konkurenční výhody.

Společnost Sprint využila IBM Cloud Pak for Data, který jí pomohl lépe porozumět a připravit se na nadcházející síťové technologie, jako je 5G.

Použili jsme IBM Cloud Pak for Data, abychom využili výhod Watson Studio a Machine Learning,“ řekla Michele Gehl, viceprezidentka pro OSS Applications & Operations ve společnosti Sprint. S touto platformou založenou na kontejnerech jsme schopni rychle vytvářet strategické modely k získání informací o problémech našich klientů z různých datových sad a odpovídajícím způsobem reagovali. Gehl řekla, že nový Cloud Pak for Data Systém se zdá být skvělým způsobem, jak rychle přidat prostředky umělé inteligence (AI) do existující infrastruktury.

 

Více příkladů úspěšných nasazení najdete na https://newsroom.ibm.com/2019-08-01-IBM-Transforms-Its-Software-to-Run-on-Any-Cloud-with-Red-Hat