Vítězslav Šantrůček nastoupil do Avastu v roce 2018 jako viceprezident engineeringu a okamžitě se stal klíčovým členem obchodního týmu Avastu. Byl povýšen do role GM po odchodu Kevina Chapmana do důchodu, který vedl divizi Avast Business procesem integrace po velké akvizici AVG Technologies v roce 2016. Šantrůček má 20 let zkušeností ve společnostech jako Oracle, Sun Microsystems a opakovaně za poslední dva roky prokázal své rozsáhlé zkušenosti s vedením vývojových týmů se zaměřením na velká data, internet věcí a Javu.

„Pro divizi Avast Business byl tento rok přelomovým, protože jsme definovali naši strategii pro zabezpečení malých a středních podniků. V březnu jsme představili službu Avast Secure Web Gateway, která se věnuje zabezpečení cloudu, a posílili jsme také naše portfolio ochrany koncových bodů pomocí aktualizační služby Avast Patch Management. Po zbytek tohoto roku se plně zaměříme na rozšiřování těchto služeb a budování naší partnerské základny,“ uvedl ke svému jmenování Vítězslav Šantrůček.

Původní pozice Vítězslava Šantrůčka bude rozdělena, a to v rámci strategického přeorientování divize Avast Business čistě na bezpečnost, přičemž Michal Trs bude povýšen na pozici senior ředitele engineeringu a Tomáš Motal bude jmenován na pozici ředitele pro kontrolu kvality a technickou podporu. Společně budou zodpovědní za zajištění souladu engineeringu s technickou podporou. Cílem je zlepšit poskytované služby obchodním partnerům a zákazníkům Avastu s důrazem na zpětnou vazbu a zrychlení vyřizování požadavků.

Michal Trs v posledních třech letech působil jako vedoucí týmu engineeringu v divizi Avast Business a předtím vedl projekty v divizi Avast Viruslab Systems. Tomáš Motal měl v předchozí roli na starost technickou podporu a kontrolu kvality v divizi Avast Business a má rozsáhlé zkušenosti s produktovým a technologickým vývojem v malých i velkých technologických firmách. Oba jsou absolventy ČVUT v Praze.