Melissa Di Donato má bohaté zkušenosti v oblasti prodeje, obchodních transakcí a vedení ve firmách, jež vykazovaly velký růst a procházely transformacemi. Před příchodem do SUSE byla výkonnou ředitelkou a hlavní manažerkou ve společnosti SAP, kde byla zodpovědná za globální tržby, zisk a spokojenost zákazníků s řešeními pro digitální správu firem. Kromě toho zastávala vedoucí pozice v Salesforce a za vynikající výsledky v oblasti komerčního managementu, jimiž přispěla k růstu globálních organizací, získala v roce 2018 ocenění Digital Masters Award.

Di Donato je oceňována za svůj styl manažerského vedení a je vášnivou zastánkyní rozmanitosti na pracovišti. S tím souvisí i její předsednictví v Technology Group chair of the 30% Clubu, organizaci, jež si předsevzala do roku 2020 prosadit 30 % zastoupení žen ve vedoucích pozicích v technologických firmách. Zastává také významné pozice v dalších subjektech včetně Notion Capital a je správkyní charitativní organizace Founders4Schools.

„Neexistuje větší výzva než převzít vedení SUSE v tomto historickém okamžiku, kdy se píše nová kapitola existence společnosti a čeká ji další růst a rozvoj,“ říká Melissa Di Donato. „SUSE je momentálně na vrcholu, protože software s otevřeným zdrojovým kódem se stal kritickou součástí každé klíčové obchodní strategie prosperujících firem. Jsme v nejlepší pozici pro to, abychom se stali jasným lídrem těchto změn, zvláště pak díky naší schopnosti provádět digitální transformaci našich zákazníků takovým tempem a s agilními open source řešeními, jež pomáhají vylepšovat vše od základních záležitostí až po cloud. Bezkonkurenční je naše neomezená schopnost přinášet hodnoty naší komunitě, zákazníkům, partnerům a akcionářům, kteří jsou všichni základem úspěchu SUSE. Tak, jak SUSE provázel několik posledních let výrazný růst a inovace, nyní přichází nový impuls pro další takový rozvoj.“

Melissa Di Donato střídá ve funkci generálního ředitele SUSE Nilse Brauckmanna, který začátkem tohoto týdne oznámil úmysl odejít do penze. Během svého působení ve funkci generálního ředitele společnosti SUSE zajistil Brauckmann osm let nepřetržitého růstu, včetně výrazného skoku v roce 2018, během něhož společnost zaznamenala rekordní výnosy.

Zajištění přechodu SUSE na samostatnou organizaci po akvizici investiční skupinou EQT bylo posledním úspěchem Nilse Brauckmanna v pozici generálního ředitele před předáním otěží své nástupkyni, jež bylo skvěle načasováno právě do tohoto období.

„Jsem neskutečně hrdý na pokrok a růst společnosti SUSE v posledních osmi letech, které vyvrcholily zajištěním jejího nezávislého postavení,“ prohlásil Nils Brauckmann. „S touto kapitolou vývoje SUSE jsem nemohl být spokojenější a proto jsem rád, že Melisse předávám vedení společnosti v takovém stavu. Melissa je osvědčenou a dynamickou manažerkou, jež dokáže provádět změny a mnoho jejích úspěchů pramenilo z práce s firmami, které se pohybují v prostředí s vysokým zastoupením cloudu. Melissa je člověk, o němž jsem přesvědčen, že povede SUSE tak, aby si firma plně uvědomovala svůj potenciál.“