„V segmentu poskytovatelů internetových služeb máme stovky zákazníků, vážíme si každého z nich a těší nás, když se jim obchodně daří, což je i případ společnosti SMART Comp.,“ uvádí ředitel úseku Telekomunikační služby Mikuláš Labský z ČD - Telematiky. „Se SMART Comp. spolupracujeme dlouhodobě a aktuální dohoda o strategické trase Praha – Brno posouvá náš vztah na novou úroveň,“ dodává. Kromě strategické trasy Praha – Brno budou obě společnosti také nově spolupracovat na propojení některých významných českých měst o kapacitě 10Gbps.

„Nákup páteřního propojení mezi Brnem a Prahou o kapacitě 100 Gbps je součástí kontinuálního růstu naší společnosti a jejích služeb NETBOX a Kuki,“ komentuje dohodu ředitel výstavby společnosti SMART Comp. Miroslav Rek. „Zakomponování 100 Gbps propojení do naší sítě bylo dlouhodobě plánovanou záležitostí, která je nutná především pro další plynulý rozvoj našich služeb nejen v rámci města Brna, ale také expanze do dalších koutů České republiky. Takto kapacitní propojení také zaručuje udržení vysokého standardu služeb, které našim koncovým zákazníkům poskytujeme a tento standard je od nás našimi zákazníky očekáván,“ dodává Rek.

Firma SMART Comp. původně začínala jako lokální moravský operátor, ale během více než 20 let své existence se vypracovala na pozici jednoho z největších poskytovatelů internetových služeb v České republice. Prostřednictvím své optické sítě NETBOX poskytuje domácnostem i firmám přístup k internetu, telefonii, popřípadě k vlastní IP televizi Kuki. V současné době má jen pro domácnosti realizovaných více než 100 000 přípojek.

Chytrou internetovou televizi Kuki společně vyvinuly SMART Comp., s jehož službami se setkáte pod obchodní značkou NETBOX, a společnost Planet A, známá pod obchodní značkou AIM. Služba Kuki funguje od roku 2014 a je dostupná uživatelům v celé České republice i na Slovensku prostřednictvím libovolného internetového připojení. Nabízí výběr z více než 140 televizních kanálů, dokáže nahrát 100 hodin pořadů nebo umožňuje sledovat TV vysílání až sedm dní zpětně. Poskytuje také široký výběr filmových hitů v HD rozlišení. Přehrávání je možné v chytrých televizích, přes Apple TV, prostřednictvím set-top boxu, v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu.

ČD - Telematika se dlouhodobě a systematicky věnuje zvyšování kvality poskytovaných služeb i zabezpečení internetu svých zákazníků. Již v roce 2014 se společnost stala jedním z prvních členů projektu FENIX a dokáže tedy zabezpečit internetový provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Ještě o rok dříve přišla ČD - Telematika s produktem ČDT-Monitor, který umožňuje získávat informace o bezpečnostních incidentech v internetové konektivitě.