Petr Chvátal má dlouholeté zkušenosti ze seniorních manažerských pozic. Jeho doménou jsou obory IT a telekomunikace. V letech 2015 až 2017 byl předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Informační služby – energetika, která poskytuje komplexní ICT služby.

Bohaté zkušenosti z oblasti řízení IT získal v letech 2011 až 2015 v nejvyšším vedení Českého rozhlasu. Na pozici CIO veřejnoprávního média transformoval IT organizaci v Českém rozhlase podle standardů ITIL, pod jeho vedením vznikla také dlouhodobá IT strategie organizace.

Před rokem 2011 působil jako obchodní a projektový manažer v českých pobočkách globálních společností Hewlet – Packard (2004-2011), Sun Microsystems (2000-2004) a Lucent Technologies (1997-2000).

„Projekt výstavby a provozu mýtného systému je skvělou příležitostí, jak můžeme řízení dopravy v ČR posunout o úroveň výše. Díky moderním technologiím totiž nemusí být mýtný systém jen nástrojem pro výběr peněz od dopravců. Velkou výzvou je prosadit jeho využití pro lepší řízení dopravy, optimalizaci investic do dopravní infrastruktury i pro celkové zvyšování bezpečnosti provozu na českých silnicích a dálnicích,“ uvádí Petr Chvátal.

Petr Chvátal je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Hovoří plynně anglicky a rusky. Mezi jeho koníčky patří horolezectví, lyžování a elektronika.