Kovárna MSV Metal Studénka původně zvažovala i reimplementaci dosavadního externího nástroje pokročilého plánování a rozvrhování výroby (APS) ještě před výběrem nového primárního systému. V minulosti už takový nástroj pořídila, z různých důvodů ale přestal být využíván. Z prezentací možných ERP systémů nakonec vyplynulo, že po všech stránkách výhodnější bude přistupovat k novému informačnímu řešení komplexně. Výhodou vítězného ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) je, že obsahuje funkcionalitu APS přímo v jádře systému. Není proto nutné za ni připlácet, ani řešit jakoukoliv integraci softwaru třetí strany.

„Usilujeme o zvýšení celkové efektivity podniku, proto jsme původně chtěli co nejdříve oživit myšlenku pokročilého plánování výroby. Záhy bylo jasné, že implementovat jeden nástroj, přenášet z něj data do jiného systému, ten posléze vyměnit a vytvářet nové propojení jde přesně proti našemu záměru. Byla by to časově i ekonomicky náročnější cesta. Vybrali jsme proto ucelené řešení, které nám nabídla společnost ITeuro se systémem Infor CloudSuite Industrial a doplňkem InduStream,“ zdůvodňuje výběr Ivo Lazecký, generální ředitel MSV Metal Studénka.

Projekt má mezinárodní přesah, protože po české implementaci bude následovat takzvaný roll-out do dceřiného závodu v Polsku. Nový systém tedy firma MSV Metal Studénka zvažovala opravdu důkladně. „Přistoupili jsme k výběru zodpovědně a oslovili všechny přijatelné dodavatele. Z jednání a prezentací vyplynulo, že skutečně nemá smysl oddělovat nástroj na plánování výroby od zbytku systému. Stejně tak odpadla s ohledem na naše požadavky i všechna menší řešení. Infor CloudSuite Industrial společně s nástrojem InduStream vyhovují i naší vizi standardizace procesů a vyžití robotizace v rámci Průmyslu 4.0. To je směr, kterým se rozhodně chceme ubírat. Mohu už srovnat také přístup společnosti ITeuro s implementacemi jiných systémů i v tomto aspektu se jedná o výrazný nadstandard,“ říká vedoucí projektu za MSV Metal Studénka Ladislav Šír.

ITeuro MSV - lakovaci linkaZákladem nového informačního řešení je ERP systém CloudSuite Industrial (SyteLine) od mezinárodní firmy Infor. Jedná se o informační systém specializovaný na takzvanou diskrétní výrobu. Jeho funkce budou rozšířeny volitelnými moduly pro pokročilejší funkce v oblastech kvality, interní údržby, evidence majetku a českého účetnictví. O sběr a distribuci dat přímo na jednotlivých stanovištích v rámci procesů výroby a skladového hospodářství se postará nástroj InduStream vyvíjený ITeuro.

„Máme společnost rozdělenou do několika úseků, které používají různý software. Valnou většinu nahradí nové řešení. Ponecháme si pouze technologicko-konstrukční aplikaci Siemens Teamcenter, kterou převedeme na novější verzi, a software RON pro docházku, personalistiku a jídelnu. Obojí bude propojeno s novým ERP systémem a i to je prvek, který jsme při výběru zohlednili,“ dodává L. Šír.

Pro ITeuro jde o další projekt v oblasti výroby pro kolejovou dopravu. Vloni ERP systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) implementovala výrobci vlakových sedadel BORCAD cz. Mezi dlouholeté zákazníky společnosti patří také Krnovské opravny a strojírny.