Deset nových řešení z dílny SAP, z toho čtyři pro zákaznickou zkušenost, tři pro zaměstnaneckou zkušenost a tři pro průzkum trhu, kombinuje tzv. zkušenostní data s těmi provozními. Firmy tak dokáží mnohem lépe sbírat a vyhodnocovat data o zákaznících, značkách, zaměstnancích nebo produktech, a zároveň tyto údaje propojovat přímo s podnikovými systémy.

„Řízení zkušenosti je novým měřítkem pro nejlepší firmy na světě,“ řekl Bill McDermott, CEO společnosti SAP, na 30. výroční konferenci SAPPHIRE NOW.

Díky centralizaci dat v jediném systému podniky dokáží mnohem snáze zjistit, co si spotřebitelé i zákazníci myslí, pochopit, proč tomu tak je, stejně jako odhalovat skryté trendy a automaticky získávat doporučení k dalším krokům a okamžitě jednat. Výsledkem jsou zákazníci věrní značce i produktivnější zaměstnanci přispívající k pozitivní firemní kultuře.

Snadno aplikovatelné inovace využívající AI, IoT a analytiku

K více než stovce stávajících scénářů SAP plánuje další integrace technologie SAP Leonardo do podnikových procesů. Umělá inteligence, nástroje internetu věcí a pokročilá analytika pomohou podnikům získat klíčové informace v reálném čase a umožní jim dělat rychlejší a kvalifikovanější rozhodnutí díky následujícím inovacím:

-         Technologické služby SAP Intelligent Robotic Process Automation (RPA) nyní automatizují podnikové procesy a s pomocí digitálních botů zvyšují produktivitu. Softwaroví roboti nahrazují manuální úkoly, usnadňují interpretaci textové komunikace a pomáhají koncovým uživatelům s opakovatelnými procesy.

-         SAP Data Intelligence přináší první podnikové řešení s end-to-end životním cyklem pro data a strojové učení. Uživatelům umožňuje spojovat, zkoumat a koordinovat data ze SAP HANA nebo datové zdroje třetích stran a automaticky data pročišťovat.

-         Spolupráce mezi IoT řešením SAP Leonardo a Amazon Web Services nyní zákazníkům přináší ještě větší flexibilitu a nové možnosti nasazení.

-         Aktualizace řešení SAP Analytics Cloud nabízí nové vizuální prvky umožňující vytvářet plánovací scénáře a simulovat možné modely všem oddělením organizace, a zpřístupňuje pokročilé kolaborativní podnikové plánování. Integrace s řešením SAP Integrated Business Planning kromě toho nabízí kompletní přehled o důležitých ukazatelích KPI.

Program Embrace

Společnost SAP kromě toho oznámila prohloubení spolupráce s Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud a dalšími globálními strategickými partnery v rámci projektu Embrace. Ten zákazníkům doporučí platformu, software, služby, infrastrukturu a partnera v kontextu odvětví jejich podnikání tak, aby díky přechodu na SAP S/4HANA v cloudu dosáhli těch nejlepších možných obchodních výsledků.