„Našim zákazníkům poskytujeme služby nejvyšší úrovně. Bezpečnost a dostupnost našich služeb patří mezi to nejdůležitější. Museli jsme splnit řadu podmínek, které jsou zakotveny v pravidlech projektu FENIX – tak abychom se mohli stát plnohodnotnými členy. Zajištění nejvyšší bezpečnosti – ať už v rámci našich služeb, tak obecně na národní úrovni, je pro nás důležité a účast na tomto projektu je tak pro nás velmi hodnotná,“ uvádí ke vstupu do FENIXu generální ředitel CRA Vít Vážan.

Hlavním cílem projektu FENIX je zajištění dostupnosti internetových služeb všech členů v případě masivního útoku na českou internetovou infrastrukturu. V rámci projektu jsou stanovena administrativní a technická opatření, která zaručují fungování infrastruktury jeho členů i v krizových situacích.

Projekt FENIX vznikl v roce 2014 při sdružení NIX.CZ a je určený společnostem, které poskytují připojení k významným internetovým službám. V současné době je do projektu FENIX zapojeno na 23 českých firem a organizací, které působí v oblasti internetových a datových služeb.