Na základě více než dvou desetiletí spolupráce mezi oběma společnostmi uzavřely IBM a Vodafone novou strategickou obchodní smlouvu, která klientům nabídne otevřené a flexibilní technologie, které potřebují k integraci více cloudů a na další vlnu digitální transformace umožněnou technologiemi jako umělá inteligence, 5G, Edge a softwarově definované sitě – SDN.

Podle údajů IBM Institute of Business Value více než 70% se stala vzájemná propojenost cloudů a zranitelnost dat globálním problémem. Společnost IBM a společnost Vodafone Business plánují společně pomáhat firmám odstranit složitost a překážky při výběru technologií a zajistit, aby jejich data a aplikace proudily volně a bezpečně v rámci svých organizací.

V rámci nového podniku budou zákazníci mít přístup k multicloudovým nabídkám IBM. Společnosti Vodafone Business a IBM Services se dohodly na osmiletém závazku spravovaných služeb ve výši 550 milionů USD (480 milionů EUR). Dohoda využívá vedoucí postavení IBM v oblasti digitální transformace, která klientům poskytuje automatizaci, kognitivní schopnosti a nástroje pro efektivní provozování jejich podnikání v multicloudovém prostředí.

„Tento společný podnik IBM a Vodafone přinese to nejlepší v oblasti technologií hybridního cloudu, umělé inteligence a pokročilých telco technologií, které pomohou klientům transformovat klíčové obchodní procesy od komplexního zemědělského managementu až po maloobchodní zkušenosti nové generace,“ říká generální ředitelka IBM Ginni Rometty. „Dohoda je svědectvím o síle hybridního cloudu, který pomáhá bezpečně integrovat klíčové podnikové aplikace v prostředí více cloudů, aby podpořily podnikovou inovaci.“

„Naše spolupráce ukazuje, jak pokračujeme v naši strategii, abychom radikálně zjednodušili Vodafone, efektivně rozšiřovali naši firmu a prohloubili naši angažovanost u zákazníků prostřednictvím bezproblémové kombinace cloudu a konektivity,“ řekl výkonný ředitel společnosti Vodafone Nick Read. „Tím, že se zaměřujeme na naše silné stránky v pevných a mobilních technologiích a spojujeme je s odbornými znalostmi společnosti IBM v oblasti multicloudů, nám tento nový podnik pomáhá stavět na úspěchu, který jsme dosud viděli v našich cloudových obchodech.“

Nový podnik bude společně vyvíjet nová digitální řešení, která budou kombinovat silné přednosti společnosti Vodafone v oblasti IoT, 5G a hraničních výpočetních technologií s multimediálními, průmyslovými a profesionálními službami IBM.