Milan Sameš (50) má mnohaleté zkušenosti z oboru informačních technologií. Do KKCG a AUTOCONTU nastupuje ze své soukromé firmy Enrian Partners, která se pohybuje v oblasti digitální transformace a inovací. V minulosti působil v řídících rolích několika významných firem: byl generálním ředitelem Oracle v České republice, delší dobu pracoval ve společnosti Ness Technologies, kde vedl nejdříve její české zastoupení a později se stal prezidentem pro Evropu. Na přelomu tisíciletí působil na různých pozicích ve firmě Nokia Networks. Má též zkušenosti ze soukromého podnikání, v devadesátých letech vybudoval úspěšnou lokální IT společnost, která na trhu působí dodnes. Se společností KKCG spolupracuje již delší dobu a mimo jiné se jako člen poradenského týmu podílel i na akvizici AUTOCONTU.

Milan Sameš je zodpovědný za řízení společnosti AUTOCONT a zároveň se bude podílet na strategickém rozvoji celého podnikatelského IT pilíře ve skupině KKCG, jehož základem je právě AUTOCONT. Jeho zodpovědností bude především definování IT strategie a cílů, vedení projektů, zajištění rozvoje dalších IT aktivit se zaměřením na růst obratu, včetně návrhů řešení provozních, obchodně-marketingových i finančních synergií IT společností v rámci skupiny KKCG.

“Dlouhodobou vizí je posilovat podnikatelský pilíř zaměřený na informační technologie. Nový šéf AUTOCONTu se bude podílet na strategickém propojování našich domácích i zahraničních IT společností, což by mělo přinést nové zajímavé obchodní příležitosti a výrazně posunout skupinu KKCG právě v IT oblasti,“ uvedl Karel Komárek, zakladatel skupiny KKCG.

Podle Milana Sameše je jasné, že firmy mění způsob, jakým využívají IT služby. Je to způsobeno jednak rostoucím fenoménem cloudových služeb, ale například i nutností řešit rizika spojená s bezpečností informačních technologií, či s potřebami digitálně transformovat tradiční obory. „Věřím, že IT společnosti v čele s AUTOCONTem, které má KKCG v této chvíli v portfoliu, jsou skvělým základem pro rozvoj podnikání v oblasti informačních technologií. Budeme se zaměřovat na poskytování služeb nové generace a komplexní pokrytí potřeb zákazníků, “ říká Sameš.

Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT a získal MBA z Nottingham Trent University.