Stephen McKenna pomůže Foxconnu vstoupit do nové dekády, který letos v Kutné Hoře oslavil 10. výročí své existence. Na nové pozici se bude chtít zaměřit na tři hlavní oblasti: rozvoj lidí a talentů uvnitř organizace, transformaci provozu prostřednictvím nových technologií z oblasti průmyslového internetu věcí a další zlepšování služeb pro zákazníky Foxconnu.

„Je pro mě obrovskou poctou, že se mohu připojit ke skvělému týmu a špičkovému kutnohorskému závodu v době, kdy zakázky Foxconnu tak výrazně rostou. Těším se na to, co spolu dokážeme, a také na další utužování vynikajících vztahů, které máme v Kutné Hoře s místní komunitou,“ řekl nový výkonný ředitel Foxconn Technology Stephen McKenna.

Jak sám zdůrazňuje, svou kariéru zahájil jako operátor na výrobní lince ve společnosti Compaq, kde mu přálo štěstí a dostal řadu příležitostí k osobnímu růstu. Po 8 letech spojil své síly s Foxconnem, ve kterém během svého působení zastával řadu provozních a technických pozic a získal mnoho zkušeností se zámořskými závody v Asii i Americe. Vystudoval mechatroniku na skotské Reid Kerr College a ve Foxconnu absolvoval mnoho profesních kurzů, v rámci kterých získal i Six Sigma Black Belt.

Ve své nové funkci vystřídá McKenna dalšího Skota, Alana Macintyra, který před svým odchodem do důchodu vedl kutnohorský závod téměř 7 let.