Firma SAFO působí na evropském trhu více než třicet let. Pracuje pro klienty, jejichž flotily v součtu zahrnují přes jeden milion automobilů. Jejími největšími zákazníky jsou významné leasingové firmy, automobilky, pojišťovny, autopůjčovny, ale i carsharingové společnosti. Ústředí SAFO sídlí v Římě, Praha se stává jedním z regionálních center vedle Paříže a anglického Windsoru.

„Nabídku SAFO jsem zvažoval delší dobu. Přeci jen jsem se léta pohyboval v typickém prostředí etablované korporace, zatímco nyní začínáme jako start-up na zelené louce. Ale právě to mě láká nejvíce,“ říká Jaromír Hájek, „ambice máme veliké, jsme si jistí, že i v našem regionu bude o vyspělé služby zaměřené na bezproblémový provoz automobilových flotil silný zájem.“

Ing. Jaromír Hájek (54) pracuje v manažerských pozicích od roku 1991. Nejprve působil jako ředitel českého zastoupení nizozemské poradenské společnosti Larive Holland. Od roku 1995 do roku 2007 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan ČR. Česká pobočka se pod jeho řízením stala lídrem trhu operativního leasingu a v rámci mateřské skupiny získala ocenění Trophy of Excellence. V roce 1999 byl zároveň ředitelem slovenské pobočky LeasePlanu a v letech 2006 až 2007 se podílel na zahájení činnosti rumunského zastoupení. V letech 2007 až 2011 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan Itálie. V roce 2011 opětovně stanul v čele společnosti LeasePlan ČR, ze které odešel na začátku letošního roku.

Jaromír Hájek je viceprezidentem České manažerské asociace, dlouhá léta byl členem představenstva České leasingové a finanční asociace. V roce 2013 byl zařazen do elitní kategorie TOP 10 prestižní ankety Manažer roku.

Vystudoval obchodní fakultu se zaměřením na zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je ženatý a má dvě děti. Hovoří italsky, anglicky, rusky a francouzsky. Volný čas věnuje hlavně rodině ‒ společnému golfu nebo lyžování, rád řídí sportovní vozy.