Bez jednoho dne celý pracovní týden trvající konference měla letos premiéru. Nahradila tradiční kratší SAP Forum, které rozdělené do dvou nezávislých konferencí (každá v jiné části roku) pokrývalo show pro C-level manažery s přehledem nejnovějších trendů v IT i byznysu a networkingem a více prakticky zaměřenou část pro lidi pracující s jednotlivými SAP technologiemi. První SAP NOW Week se pohyboval přesně někde mezi tím. Vizionářství ale přece jenom ubylo a aktuální trendy byly více dávány do souvislosti s jednotlivými prezentovanými technologiemi. Novinky byly představovány především z pohledu jednotlivých obchodních scénářů a nechybělo ani množství případových studií lokálních i mezinárodních firem. SAP také poprvé nechal návštěvníky nahlédnout trochu pod pokličku toho, jak to v české pobočce funguje.

Od digitální transformace k inteligentnímu podnikání

Zastřešujícím mottem konference bylo inteligentní podnikání, které nahradilo témata digitální transformace z předchozích ročníků SAP Fora.

"Nyní, když už jsou technologie jako umělá inteligence, strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky rozšířené, SAP chce zákazníkům pomoci stát se inteligentním podnikem. Inteligentní podnikání umožní přesměrovat pracovní síly, které se budou moci soustředit na zákaznickou zkušenost, nové obchodní modely a navyšování příjmů a hodnoty firmy. Tím zároveň uspokojí potřebu zaměstnanců po smysluplné náplni práce," okomentovala změnu generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.

Co znamená inteligentní podnikání v podání SAP

Podle společnosti se inteligentní podnikání vyznačuje třemi klíčovými schopnostmi:

1. schopnost shromažďování a propojování dat a rozpoznávání dosud nepovšimnutých vzorců;

2. schopnost simulování dopadů potenciálních možností a efektivní směřování zdrojů;

3. schopnost extrémně rychlé reakce na změny trhu a přeorientování obchodních procesů tak, aby směřovaly k co nejlepším výsledkům pro koncové zákazníky.

Výsledkem adopce inteligentního podnikání by pak měla být optimalizace využívání zdrojů, větší odbornost zaměstnanců a zajištění prvotřídní zákaznické zkušenosti.

Každý den konference se nesl ve znamení některé ze šesti velkých oblastí, pro které SAP dodává svá řešení. Pondělní téma EnterpriseNOW se zabývalo plánováním podnikových zdrojů a automatizací obchodních procesů, úterní FinanceNOW řešilo účetnictví, analytiku, reporting, controlling a další související témata, středeční FactoryNOW a CustomerNOW se pro změnu zabývalo logistikou, výrobou, internetem věcí, plánováním a vztahy se zákazníky a konečně čtvrteční PublicNOW a EmployeeNOW o lidských zdrojích a elektronizaci veřejné správy konferenci uzavíralo.

Vedle hlavního programu akce obsahovala také paralelně běžící sérii praktických workshopů. Ty se věnovaly například uživatelskému rozhraní SAP Fiori (vedené týmem vývojové laboratoře SAP Labs Česká republika) či SAP S/4HANA Business Simulation, kde pro změnu probíhal odlehčenou formou zprostředkovaný vhled do integrovaných podnikových procesů a seznámení s prostředím SAP S/4HANA.

Komu nestačily případové studie z přednášek, mohl navštívit partnerské stánky s názornými demoverzemi byznys scénářů, ale i abstraktnějších schémat jako například demonstrace toho, jak funguje infrastruktura založená na linuxových kontejnerech pod řešením SAP Data Hub v podání SUSE.

Tři dny před konferencí bylo také možné navštívit interaktivní kamion, kde SAP demonstroval možnosti a dopady inteligentního podnikání pomocí 360° promítání a dotykové stěny.

 

Článek byl publikován v magazínu ICT revue.