Miroslav Knotek je jeden ze zakladatelů společnosti KPCS CZ, spolu s Martinem Pavlisem, a ve společnosti působil na různých manažerských pozicích. Věnoval se i IT konzultacím zejména v oblastech Microsoft Exchange Server, Active Directory, Office 365, PKI a bezpečnosti. Přednáší v rámci řady odborných akcí sdružení WUG a na významných IT konferencích, pravidelně publikuje odborné články a je jedním z autorů knihy Velký průvodce infrastrukturou PKI. Za tyto aktivity získal prestižní ocenění Microsoft MVP pro oblast bezpečnosti. Certifikát Microsoft MVP v červnu 2018 úspěšně obhájil.

Pozice generálního ředitele je pro mne velká výzva. S KPCS CZ jsem velmi těsně spjatý, je to moje srdeční záležitost, takže o to více cítím obrovskou odpovědnost. Vzhledem ke strategickým záměrům společnosti budu v pozici generálního ředitele usilovat především o silnou pozici na trhu v oblasti digitální transformace, kde chceme být spolehlivým partnerem firem v České republice, ale i v zahraničí. Zároveň chceme rozšířit právě naši spolupráci se společností Microsoft, která v oblasti digitální transformace patří ke špičce“, říká Miroslav Knotek. „Jsem hrdý na tým špičkových specialistů, který ve společnosti KPCS CZ mám, a je mi ctí s nimi spolupracovat. Vyznáváme ve firmě stejné hodnoty, nejen profesně, ale i lidsky, a to je pro mě klíčové. S vášní pro technologie a touhou po dokonalosti připravujeme řešení, která pomáhají našim zákazníkům posunout jejich podnikání na vyšší úroveň bez obav o bezpečnost jejich dat a systémů. Se zákazníky budujeme dlouhodobé partnerské vztahy a v tom budeme také rozhodně pokračovat.

Znalost prostředí firmy a odborné a manažerské dovednosti Miroslava Knotka jsou předpoklady umožňující firmě rychlou realizaci strategie, která je postavena na tom, jak umožnit firmám profitovat z digitální transformace s využitím moderních technologií. Základem (vedle technologií) jsou zkušenosti KPCS CZ z dlouhodobého působení na trhu IT a znalost potřeb zákazníků, inovace a v neposlední řadě také rozvoj vlastních řešení v rámci rodiny produktů a služeb ATOM (Advanced Threat and Organization Monitoring), která byla nedávno oceněna v rámci Microsoft Awards jako vítěz v kategorii „Bezpečnost a ochrana citlivých dat“ pro Českou republiku.

Miroslav Knotek hovoří anglicky, k jeho koníčkům patří cestování, turistika, literatura, badminton a bowling. Je ženatý a má 2 děti.