Viktor Kustein (32) nastoupil do společnosti FeedYou, která dodává chatboty na klíč například pro ČEZ či ŠKODA Auto. Jako HR Technology Expert bude zodpovídat za část produktu, která je spojena s HR problematikou. Při práci na chatbotovi, který usnadňuje nábor a šetří čas HR lidí, využije své zkušenosti šéfa HR v Rockaway Capital.

„FeedYou propojuje můj zájem o lidi a technologie. Chci lidem šetřit drahocenný čas, aby ho měli na důležité věci, a nezabývali se dokola se opakujícími a nudnými činnostmi. Díky FeedYou a také praktickým zkušenostem z Rockaway Capital, za které jsem skutečně vděčný, s tím mohou pomoci stovkám HR lidí,“ říká Viktor Kustein, nový HR Technology Expert FeedYou.

S oblastí lidských zdrojů a využití technologií má Viktor Kustein zkušenosti přímo z praxe. Více než tři roky pracoval jako Head of HR v Rockaway Capital, kde se zabýval především technologickou stránkou HR. Jeho cílem bylo mimo jiné najít ty nejlepší způsoby, jak mohou technologie HR lidem pomoci a usnadnit jim práci. V rámci své profese se dostal také k celé řadě HR chatbotů a dalších technologií, které otestoval.

Viktor Kustein absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Už během studia spoluzaložil se svými kolegy GrowJOB Institute, který přenáší zkušenosti z mezinárodních firem a zahraničních univerzit jako je MIT nebo Harvard do českých společností. Od roku 2008 se tak podílel jako konzultant na zvýšení konkurenceschopnosti desítek tuzemských firem a pomáhal jim také například s expanzí do zahraničí.

Chatbota od FeedYou dnes využívají firmy jako ČEZ, ŠKODA Auto, Fincentrum či Continental.