Společnost SUSE spolupracuje s Microsoftem a dalšími partnery, aby umožnili využívání open source řešení, které pomůže zákazníkům řídit komplexitu, snížit náklady a dodat businessově kritické služby v nové éře digitální transformace.

„Spolupráce SUSE a Microsoftu je založená na prohlubujících se požadavcích zákazníků, kteří žádají inovace bez dopadu na kontinuitu jejich businessu,” prohlásil Gerald Pfeifer, viceprezident pro Produkty a tehnologie ve společnosti SUSE. „Optimalizovaný SUSE Linux Enterprise Server pro provoz platformy Azure ve veřejném cloudu je přímým dopadem otevřenosti SUSE pro řešení skutečných výzev, se kterými se zákazníci potýkají.”

KY Srinivasan, generální ředitel Enterprise Open Source skupiny fungující v Microsoftu, říká: „Ve spolupráci se společností SUSE jsme pracovali velmi usilovně na tom, aby zkušenosti s provozem platformy Microsoft Azure na SUSE Linux Enterprise Serveru byly pro zákazníky příkladem prvotřídních výsledků naší práce. Nově optimalizované jádro umožnuje zákazníkům rychle využívat nových funkčností, které platforma Azure přináší. Je to například zrychlení síťových prvků s SR-IOV , zrychlení zápisů a dalších funkčností, které přináší tým Azure v pravidelném releasovém cyklu.”

Zákazníci mohou očekávat, že SUSE Linux Enterprise Server 15 bude mít měřitelné benefity v oblasti výkonnosti, až o 25% rychlejší síťovou komunikaci a v průměru 23% snížení latencí. Ač budou instance Azure v základu běžet na optimalizovaném jádru SUSE Linux Enterprise Serveru 15, zákazníci mohou přes package managera (Zypper) flexibilně a jednoduše přemigrovat řešení zpět na standardní jádro. Mimo jádro optimalizované pro Azure mohou zákazníci využít další benefity, které přináší SUSE Linux Enterprise Server, jehož modulární součástí (SUSE Public Cloud Module) jsou četné nástroje a prostředky pro snazší realizaci cloudových deploymentů – příkladem buď možnost správy Azure konfigurací a zdrojů přes linuxovou příkazovou řádku.

SUSE Linux Enterprise Server s jádrem optimalizovaným pro podporou Microsoft Azure platformy je nyní k dispozici na Azure Marketplace se standardním ceníkem a supportem. Pro více informací o Azure a SUSE navštivte webovou stránku www.suse.com/microsoft.