Obě kamery využívají snímací prvky špičkové kvality o průměru 1/2" a nejnovější a nanejvýš vyspělé technologie společnosti Axis pro zpracování obrazu, přičemž model AXIS Q3518-LVE má rozlišení 4K a model AXIS Q3517-SLVE je z nerezové oceli a jeho rozlišení je 5 MP při snímkové frekvenci 30 fps a oba nabízejí vynikající kvalitu obrazu i v nepříznivých světelných podmínkách. Na kvalitě obrazu se podílí podpora technologií společnosti Axis OptimizedIR (optimalizovaní infračervené přisvícení), Forensic WDR (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a Lightfinder. Obě nové kamery rovněž podporují oceňovanou kompresní technologii společnosti Axis s názvem Zipstream, která zajišťuje, že důležité detaily ve video záznamu zůstanou zachovány, zatímco požadavky na šířku přenosového pásma a ukládání dat se minimalizují v průměru o 50 % nebo více.

„Nové přírůstky do naší špičkové řady AXIS Q35 pomohou našim zákazníkům zajistit zabezpečení i v těch nejnáročnějších podmínkách, ať už pokud jde o podmínky světelné, povětrnostní nebo jinak nepříznivé. Kamery mají vynikající kvalitu obrazu a díky tomu nabízejí operátorům co nejlepší šanci, aby mohli identifikovat osoby, předměty a vozidla, a vestavěné analytické nástroje poskytují skvělou podporu proaktivního video dohledu,“ říká Petra Bennermark, globální produktová ředitelka ve společnosti Axis Communications.

Kamera řady AXIS Q35

Kamery ve špičkové řadě AXIS Q35 byly navrženy tak, aby odolaly i nejdrsnějším podmínkám a spolehlivě fungovaly i v extrémních teplotách v rozsahu od -50 °C do +60 °C. Model AXIS Q3517-SLVE má navíc tělo z nerezové oceli používané v námořnictví, které má vysokou odolnost proti korozivním účinkům soli, čisticích prostředků a dalších chemikálií.

Kamery AXIS Q35-LVE/-SLVE mají třídu ochranného krytí IK10+ a byly testovány na odolnost vůči nárazům o síle 50 joulů. Umějí navíc nárazy detekovat a poslat alarmové hlášení, pokud k nim dojde. Díky elektronické stabilizaci obrazu (EIS – electronic image stabilization) dokážou dodávat stabilní video i tehdy, jsou-li vystaveny značným otřesům.

Další funkce obou kamer:

-          Vestavěné analytické nástroje AXIS Motion Guard (detekce pohybu), AXIS Fence Guard (hlídání perimetru) a AXIS Loitering Guard (detekce podezřelého chování osob v zorném poli, tzv. zevlování) zajišťují proaktivní videodohled.

-          Doplnění videa o dynamické informační vrstvy, například informace o počasí.

-          Ke vstupním portům je možné připojit čidla, která budou spouštět alarmy nebo definované akce – a i tehdy, když dojde k odpojení čidla, kamera může poslat alarmové hlášení.

-          Na výstupy kamer lze připojit relé a jiná externí zařízení, jež mimo jiné mohou rozsvěcet osvětlení a odemykat či zamykat dveře.

-          Pro případ výpadku elektrické napájecí sítě je k dispozici redundantní napájení stejnosměrným proudem z akumulátoru nebo napájení přes rozvod datové sítě, tzv. Power over Ethernet, což pomáhá zaručit, aby kamery měly spolehlivé napájení za všech okolností.

-          Instalace je snadná díky flexibilnímu systému uspořádání kabelů, volitelné možnosti připojení na různé lišty a dále ji usnadňují užitečné nástroje, jako je asistent vodorovného vyvážení, automatické otáčení, dálkově ovládané přibližování a ostření.

Kamery AXIS Q3518-LVE a AXIS Q3517-SLVE budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v červenci/srpnu a obě za doporučenou maloobchodní cenu 29 900 Kč.