Společnost ŠKODA AUTO systematicky podporuje mladé talenty a otevírá jim v celé řadě oblastí profesní perspektivy. Z tohoto důvodu společnost úzce spolupracuje s řadou vysokých škol v České republice. Díky projektu Uniqway se nyní spolupráce mezi tradiční automobilkou z Mladé Boleslavi a třemi pražskými univerzitami dostala na novou úroveň. Poprvé automobilový výrobce umožní realizovat mobilní službu vyvinutou studenty. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout mobilitu i přes omezený rozpočet a chybějící auto.

SKODA AUTO UNIQWAY FABIA STYLEŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab projekt financují, navíc poskytují studentům také mentory. Studenti se postarali o vývoj aplikace, grafický design, organizovali marketingové aktivity a vybrali auta. Pokud bude praktický test úspěšný a 300 studentů poskytne pozitivní zpětnou vazbu, bude služba k dispozici celé akademické obci tří univerzit a v budoucnu se může rozšířit i na další vysoké školy.

„Nápad vznikl na schůzce ŠKODA AUTO ČR a rektorů tří pražských univerzit. Chápeme mobilitu budoucnosti jako cílenou službu a chceme akademickou komunitu touto platformou pro sdílení vozidel podpořit. Chceme zajistit, aby vždy mohla využít vhodnou nabídku mobility. Sdílená ekonomika je nejen pro mladou generaci mnohem více než jenom trend,“ zdůraznil Luboš Vlček, vedoucí ŠKODA AUTO Česká republika. Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab dodává: „ŠKODA AUTO DigiLab a tým studentů jsou nyní zodpovědní za operativní řízení. Poskytujeme studentům potřebné dovednosti k úspěšné realizaci projektů mobility. Díky know-how našeho inovativního centra budeme produkt na trhu dlouhodobě dál rozvíjet.“

SKODA AUTO UNIQWAY FABIA STYLEPro službu Uniqway vyvinuli studenti ve spolupráci se ŠKODA AUTO ČR a ŠKODA AUTO DigiLab webovou stránku a aplikaci. Po bezplatné registraci studentskou kartou ISIC mohou být vozidla přes aplikaci vyhledána a pronajata. Speciální tlačítko Uniqway v každém z 15 zcela nových modelů ŠKODA FABIA STYLE informuje pomocí barevného kódu, zda se vozidlo nachází v povolené parkovací zóně nebo na správném místě pro vrácení vozidla.