Jaroslav Veselý, nový viceprezident divize Energy a Servis, přichází do Schneider Electric z inovativní startupové společnosti Via Electra, která navrhuje v BIM/3D komplexní elektro a automatizační systémy pro moderní budovy. Jaroslav Veselý společnost spoluzakládal a působil jako její jednatel. Další manažerské zkušenosti nasbíral na klíčových pozicích ve společnosti ABB - mezi jinými jako ředitel divize Systémy pro energetiku pro CEE, dále jako zemský ředitel pro Ukrajinu a jako globální marketingový ředitel pro přístrojové transformátory a senzory.

„Mým hlavním úkolem je rozvíjet obchodní aktivity v oblasti produktů i pokročilých systémů pro moderní elektrické distribuční sítě. V oblasti servisu se chceme zaměřit na řešení, která umožňují na instalovaných zařízeních snižovat provozní náklady, zvyšovat jejich spolehlivost i dobu provozuschopnosti,“ popisuje Jaroslav Veselý.

Jaroslav Veselý v roce 1996 a 1999 úspěšně ukončil studia na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, obor Silnoproudá elektrotechnika, respektive Fakultu podnikatelskou, obor Ekonomika a Management.

Mezi jeho zájmy patří kromě oblasti elektro také rodina, sport a literatura.