Aigul Temirova nastoupila do společnosti 3M v roce 2008 na pozici Finanční ředitelky ve 3M v Kazachstánu. Přes devět let strávila v předních finančních a byznysových pozicích v rámci sítě 3M. Působila tak jako generální ředitelka kazašské pobočky, výkonná ředitelka ukrajinské pobočky a posléze ve vedení regionu bývalých států SNS. Nyní působí v Praze, odkud řídí také aktivity 3M na Slovensku a v Maďarsku.

Technologická společnost 3M svými inovacemi rychle reaguje na celosvětové megatrendy, a tak i letos očekává úspěšný rok. Nová generální ředitelka společnosti se v dalších dvou až třech letech zaměří hlavně na dosažení ziskového růstu a rozvoje zaměstnanců.

Letošní rok pro nás bude začátkem nové etapy, která změní způsob, jakým spolupracujeme s našimi obchodními partnery. Naším cílem je přenastavit procesy cenotvorby, nákupu a logistiky tak, aby vyhovovaly i našim distributorům a obchodním partnerům,“ uvedla Aigul Temirova.

Vedle zákaznicky zaměřených kroků se chce zaměřit na segment e-commerce. Před nástupem do 3M pracovala Aigul Temirova na významných pozicích ve společnostech jako Microsoft nebo P&G.

Magisterské vzdělání v oboru Politologie získala na Petrohradské státní univerzitě a MBA program dokončila na KIMEP University.

Business Development Managerem pro region CEEMEA (Střední a Východní Evropa, Střední Východ a Afrika) Divize brusných systémů 3M byl jmenován Daniel Galandr. Ve funkci ředitele Průmyslové obchodní skupiny 3M pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko ho vystřídá René Skuček, který doposud v regionu vedl prodej a marketing. Oba nastoupili do 3M Česko v roce 2012 resp. 2013. Jejich hlavní zodpovědností bude zejména ziskový růst a finanční výsledky skupin.