David Pavlík přináší do Kiwi.com zkušenosti, které získal v předních světových technologických firmách jako Microsoft (Service Delivery Lead) či Netflix (Engineering Manager).

Od července bude zodpovědný za IT strategii a vytváření dalších systémů, které podpoří cíle Kiwi.com. Současně se bude podílet na vnitřních procesech a nástrojích pro zefektivnění komunikace a produktivity.

„Těší mě, že se můžu připojit k tak inovativní české společnosti jakou je Kiwi.com, a to zejména v tomto klíčovém období společnosti, po šesti letech jejího extrémního růstu. Kvalita produktu, úroveň inovací a všichni členové týmu, se kterými jsem měl možnost se setkat, na mně udělali obrovský dojem. Oliverovi Dlouhému se podařilo společnost provést exponenciálním růstem firmy a já se těším, že pomohu  dalšímu zrychlení této trajektorie,“ řekl ke svému nástupu do kiwi.com David Pavlík.

V rámci společnosti bude úzce spolupracovat mimo jiné s produktovou ředitelkou Petrou Vaškových, technologickým ředitelem Jozefem Kepésim či ředitelem pro data a automatizaci Martinem Ratolístkou.

„Jsme nadšeni, že u nás můžeme přivítat v české a slovenské inženýrské komunitě tolik proslulou osobnost jako je David. Do Kiwi.com přinese mimo jiné obrovské zkušenosti z předních technologických společností jako Amazon, Netflix nebo Microsoft. Fakt, že se po 10 letech v USA rozhodl přestěhovat i se svou rodinou zpět do České republiky, je pro nás důkazem potenciálu, který v nás David vidí,“ uvedl Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com.

David Pavlík je absolventem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně a Nottingham Trent University ve Velké Británii. Rád tráví svůj volný čas se svou pětičlennou rodinou, vařením a cestováním.