Spolupráce navazuje na nedávné rozhodnutí společnosti IBM uvést zcela novou verzi svého softwarového portfolia s kontejnery, kam patří systémy WebSphere, MQ a Db2. Kontejnerové technologie se rychle stávají bezpečným a spolehlivým způsobem, jak přesouvat aplikace mezi různými IT strukturami. Z existujících data center do veřejného cloudu a naopak. Kontejnerový software IBM ideálně doplňuje rozsáhlé portfolio firmy Red Hat, které obsahuje firemní infrastrukturní řešení pro cloud i hybridní cloud. Spojením těchto dvou systémů se zákazníkům otevírá přímá cesta k přechodu na hybridní cloud.

Nová dohoda umožňuje zákazníkům IBM a Red Hat následující aktivity:

-        Maximalizovat investice do své současné technologie a díky propojeným platformám IBM Cloud Private a Red Hat OpenShift ji snadněji přesunout do hybridního cloudu.

-        Budovat a využívat aplikace v kontejnerech na jediné integrované kontejnerové platformě IBM Cloud Private a získat ucelený přehled o veškerých firemních datech.

-        Vývojáři budou moci vyvíjet, modernizovat a využívat aplikace rychleji než kdy předtím a přitom se díky platformám IBM Cloud Private a Red Hat OpenShift Container opírat o cloudové služby IBM, jako je umělá inteligence (AI), Internet věcí (IoT) a blockchain.

Výhody této rozšířené spolupráce už jsou zákazníkům k dispozici, protože firmy s příslušným předplatným u Red Hat mohou v současnosti své předplatné k platformě Red Hat OpenShift Container využívat i v IBM Cloudu, a to díky řešení Red Hat Cloud Access. Firmy budou také poskytovat společné konzultantské služby a asistenci při zavádění nových systémů prostřednictvím služeb IBM Garage a Red Hat Consulting.

„Toto převratné partnerství mezi IBM a Red Hat přináší zákazníkům více možností volby a vyšší flexibilitu. Máme stejnou vizi ohledně využití kontejnerové architektury v hybridním cloudu, a díky tomu mohou miliony firem, od bank přes letecké společnosti až po státní úřady, získat přístup ke špičkové technologii obou firem a nemusí přitom volit mezi veřejným a soukromým cloudem,” říká Arvind Krishna, Senior viceprezident pro IBM Hybrid Cloud.

Více informací o partnerství IBM a Red Hat se dozvíte na tomto odkazu.