Bohdan Dovhanič se posledních deset let profesně pohybuje hlavně v oblasti průmyslové automatizace. Působil mimo jiné ve společnosti Rockwell Automation jako regionální ředitel pro řízení distribučních cest ve východní Evropě, nebo ve firmě ABB, v divizi průmyslové automatizace, a to na pozici obchodního ředitele pro ČR a SR. V minulosti pracoval jako první obchodní ředitel firmy Eurotel, která uvedla na český trh mobilní telefony, a dále jako regionální ředitel ve společnosti Sara Lee Corporation, která uvedla na československý trh značky Pick-wick, Douwe Egberts, Radox a Ambi-Pur.

„Mým úkolem je rozvíjet obchodní aktivity, které navazují na platformu Průmysl 4.0. Pomáháme partnerským firmám, aby uspěly na trzích, které se velmi rychle vyvíjejí a které jsou daleko méně stabilní než v minulosti. Čím dál větší roli hrají nové technologie, které mění zažité pořádky a podobu celých průmyslových odvětví, což se odráží i v potřebách firem na trhu práce. Náš program EcoStruxure je technologickou odpovědí na všechny tyto výzvy. Vedle toho vyjadřuje i naše hodnoty trvale udržitelného rozvoje, protože obchod se dá dělat dobře i s ohledem na životní prostředí,“ říká za Schneider Electric nový ředitel divize Industry Bohdan Dovhanič.

Po ukončení formálního vzdělání v ČR absolvoval Bohdan Dovhanič řadu zahraničních vzdělávacích programů. Za nejvýznamnější považuje manažerské programy zaměřené na vedení lidí Management Center Europe v Bruselu, marketingový program NIMA u nizozemského institutu SRM a také stáž v Kanadě zacílenou na řízení změn a organizovanou kanadskými institucemi CBIE a St. Mary´s University.

Ve volném čase se věnuje rodině, horské turistice a procházkám se psem. Rád cestuje, jí středomořskou kuchyni a poslouchá hudbu všech žánrů - od Deep Purple až po francouzské baroko. Letos oslaví šedesátiny.