Marek Růžička (43) bude v nově vytvořené pozici ve společnosti DATASYS zodpovědný za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých strategických aktivit společnosti s cílem posílit její konkurenceschopnost na domácím i zahraničním trhu.

Přichází od operátora O2 Czech Republic, kde působil od roku 2010 v klíčových manažerských pozicích jako obchodní ředitel segmentu top korporátních zákazníků, ředitel business divize a Chief Operations Officer. Před nástupem do O2 pracoval v Českých Radiokomunikacích v roli výkonného ředitele pro obchod a marketing a jako vedoucí manažer divize HP Software v české pobočce Hewlett-Packard. Svou profesní kariéru začínal v Accenture, kde pracoval jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn a systémovou integraci.

"Pracovat pro předního tuzemského hráče na poli IT je pro mě velká výzva. DATASYS má na trhu velmi dobré jméno a potenciál, který chci dále rozvíjet. Vedle posílení výkonnosti se chci zaměřit na personální oblast - konkrétně na řízení, rozvoj a stabilizaci našich týmů," říká Marek Růžička.

Je absolventem VŠE v Praze, kde v roce 2004 získal doktorát z ekonomie a podnikového managementu.