Xavier Dedullen má za sebou bohatou mezinárodní kariéru v různých společnostech a průmyslových odvětvích včetně komunikačních služeb. Do Ericssonu přichází ze společnosti LafargeHolcim se sídlem ve Švýcarsku, kde zastával funkci hlavního právního poradce skupiny a ředitele pro dodržování předpisů.

Jsem velmi potěšen, že mohu přivítat Xaviera Dedullena ve Výkonném týmu. Přináší cenné znalosti a zkušenosti a jako náš nový ředitel pro právní záležitosti bude i nadále pokračovat v tradici kvalitního vedení,“ řekl Börje Ekholm prezident a generální ředitel Ericssonu.

„S nadšením nastupuji do Ericssonu, technologické společnosti, která má jedinečnou pozici a je klíčovou hybnou silou v celosvětovém odvětví mobilních komunikací. Těší mě, že mohu přispět k jejímu přerodu na společnost budoucnosti,“ komentoval Xavier Dedullen.

 

Ředitel pro technologie Erik Ekudden byl s účinností od 1. dubna 2018 jmenován na pozici viceprezidenta společnosti a člena Výkonného týmu společnosti, který podléhá CEO Börje Ekholmovi.

„Erik Ekudden je autorem naší technologické strategie a v době, kdy jsme na počátku další velké technologické přeměny v souvislosti s příchodem 5G a IoT, a je i klíčovým faktorem úspěchu našich zákazníků. Erik do Výkonného týmu přinese důležité perspektivy a jsem rád, že se k nám připojil," pokračujeBörje Ekholm.

 

Ředitelka pro právní záležitosti Nina Macpherson, která stála v čele globálního týmu pro právní záležitosti a od 1. ledna 2011 byla členem Výkonného týmu Ericsson, nyní po výjimečné kariéře odchází na zasloužený odpočinek.

„Rád bych poděkoval Nině za její přínos pro společnost Ericsson. Během 22 let v naší společnosti, z toho posledních sedm let na pozici ředitelky pro právní záležitosti, sehrála Nina spolu se svým týmem důležitou roli při podpoře podnikání v období rychlých změn v odvětví,“ dodal Börje Ekholm.