Kateřina Pospíšilová, ředitelka firemní strategie O2, doplnila dozorčí radu mobilního operátora. Řady kontrolního orgánu rozšířila do příští valné hromady firmy. Bude náhradní členkou tříčlenné rady, kde vystřídá Martina Štefunka, který funkci ke konci loňského roku opustil. Dá se očekávat, že akcionáři Kateřinu Pospíšilovou v nové roli potvrdí.

Kateřina Pospíšilová je od května 2016 členkou vedení firmy, v níž zodpovídá za strategii, inovace, regulaci a soutěžní právo. Vystudovaná právnička pracuje v O2 od roku 2011, kdy nastoupila do jeho právního oddělení jako specialistka na soutěže a regulace. Před svým příchodem do společnosti působila na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jako tajemnice rozkladové komise pro oblast hospodářské soutěže.

V roce 2015 se podílela na rozdělení O2 na stejnojmenného mobilního operátora a společnost CETIN, které zůstala telekomunikační infrastruktura.

Předchůdce Pospíšilové v dozorčí radě Martin Štefunko do ledna nejvyšší kontrolní orgán firmy také vedl. O jeho odchodu se spekulovalo už od loňského července. Štefunko coby někdejší investiční ředitel PPF stál za nákupem firmy skupinou nejbohatšího Čecha Petra Kellnera od španělské Telefóniky. V lednu 2014 se v O2 stal předsedou dozorčí rady. Stál také za vydělením infrastrukturní části operátora do samostatné firmy CETIN.