Pracovní stanice HP Z4, která je ideální pro projektování, simulace, renderování a virtuální realitu, nabízí spoustu výkonu pro celou řadu použití. Snadno zvládne úkoly, které vyžadují vícejádrové procesory s vysokou frekvencí a výkonné duální grafické karty. Kromě procesorů Intel Xeon W pro pracovní stanice bude nyní HP Z4 k dostání také s procesory Intel Core X s až 18 jádry a až dvěma extrémními grafickými kartami pro bezkonkurenční výkon a produktivitu. Při vývoji tohoto počítače byl kladen důraz především na použití v oblasti designu založeného na simulacích a vytváření obsahu pro virtuální realitu, jeho uživatelé tak budou moci plynule přecházet od navrhování k simulacím a vizualizaci.

„Vylepšená pracovní stanice Z4 spolu s našimi nejnovějšími brýlemi HP Windows Mixed Reality a novými prozákaznickými řešeními a službami pro virtuální realitu změní způsob vývoje nových produktů napříč odvětvími,” řekla Gwen Coble, ředitelka oddělení Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pro oblast EMEA z HP Inc. “V uplynulém roce HP představilo nejvýkonnější pracovní stanici na světě, nejvýkonnější oddělitelné PC a vůbec první profesionální VR PC v batohu. Tyto novinky ukazují naši neustálou snahu zvedat laťku v oblasti pracovních stanic a VR možností, které našim zákazníkům přinesou zcela nové zážitky a budou utvářet budoucnost výpočetní techniky.”

HP Windows Mixed Reality Headset - Professional EditionHP také představilo speciální sadu s brýlemi pro virtuální realitu HP Windows Mixed Reality Headset - Professional Edition. Tyto brýle přináší uživatelům dokonale pohlcující zážitek díky rozlišení 1440x1440 na každé oko a obnovovací frekvenci až 90Hz3. Užít si budou moci volný pohyb s „šesti stupni svobody“, sledování polohy bez omezení a bezdrátové pohybové ovladače. Firmy určitě ocení kombinaci pohodlí a praktičnosti – brýle jsou vypolstrované snadno čistitelnými a vyměnitelnými polštářky4, přizpůsobení velikosti funguje snadno pomocí kolečka a displej lze vyklápět a rychle tak přecházet mezi skutečným světem a VR.

Společnost tím reaguje na těžkopádnost vývoje a nasazování VR řešení a sdělilo detaily svého balíčku HP VR Launch Kit for Unreal Engine. Ten byl vytvořen, aby urychlil rozhodování díky výrazně efektivnějšímu vývoji VR pro vizualizaci návrhů. Uživatelům umožní rychle zjistit optimální konfiguraci počítače, ušetřit celé dny při přípravě VR s nástrojem Datasmith, který automatizuje optimalizaci práce s 3D pro vývojové prostředí Unreal, a využívat předdefinované běžné interakce včetně výbuchů a průřezů modely. HP VR Launch Kit for Unreal Engine, balíček nástrojů postavených na Unreal Enginu, vyvinulo pro firmy HP společně s Intelem a Epic Games.

Mezi novinkami, které se nedávno zařadily mezi komplexní hardwarová řešení HP pro vývoj nových produktů, najdete stolní pracovní stanice řady HP Z včetně nejvýkonnější pracovní stanice na světěHP Z8; nové mobilní pracovní stanice řady HP ZBook včetně nejvýkonnější a vůbec první oddělitelné pracovní stanice na světě HP ZBook x2 a pracovní stanici v batohu HP Z VR, první profesionální nositelné VR PC na světě.

stolní pracovní stanice řady HP Z

Ceny a dostupnost:

-          Pracovní stanice HP Z4 s procesorem Intel® Core™ X bude v České republice dostupná od konce března za cenu začínající na 25 900 Kč bez DPH. Pracovní stanice HP Z4 Workstation s procesorem Intel® Xeon® je dostupná už nyní od 29 990 Kč bez DPH.

-          Sada HP Windows Mixed Reality HMD - Professional Edition bude v České republice dostupná od dubna za cenu začínající na 13 900 Kč bez DPH. Dokument s technickými parametry produktu si můžete stáhnout zde.