V současnosti má společnost Kentico Software 250 zaměstnanců, z toho 200 v moravské metropoli. „V zahraničních pobočkách pracují především členové obchodního týmu, vývoj našeho softwaru řešíme kompletně v Brně. Stejně tak zde sídlí i naše zákaznická podpora a marketingový tým, který propaguje náš produkt na celém světě,“ vysvětluje Petr Palas, zakladatel a CEO Kentico Software. V roce 2018 Kentico očekává další pozvolný růst, nabírat se chystá asi 20 nových zaměstnanců. „Nejvíce posil budeme hledat mezi vývojáři a marketingovými specialisty. Soustředit se budeme především na rozvoj našeho nového produktu Kentico Cloud. Proto hledáme hlavně tzv. full-stack vývojáře, tedy ty s širšími technickými znalostmi,“ doplňuje Petr Palas.

Zasedací místnost 

Na další level aneb Kanceláře v duchu videoher

Kentico sídlí v kancelářské budově Titanium na Nových Sadech v Brně. Kanceláře, které byly v roce 2017 oceněny v rámci soutěže Zasedačka roku jako nejlepší v kategorii Zdravá kancelář, už rostoucí firmě pomalu ale jistě přestávaly stačit. Proto Kentico rozšířilo své prostory o část dalšího patra, ve kterém vybudovalo kanceláře s kapacitami pro 90 lidí. „V současnosti jsme do nových prostor přesunuli část stávajícího týmu, volná místa budeme postupně zaplňovat,“ vysvětluje Petr Palas. Každá kancelář i zasedací místnost dostala název podle jedné z oblíbených a známých videoher. Prostory tak zdobí postavy, jako je Mario, mariňák ze hry Doom nebo Pac-Man. Tyto netradiční dekorace kanceláří pak doplňují přírodně laděné prostory zasedacích místností, kuchyněk a odpočinkových prostor.  „Stejně jako v původních kancelářích, i v těch nových zaměstnanci najdou odhlučněné místnosti, ve kterých se mohou zavřít a v klidu přemýšlet, nebo si i na chvíli pospat,“ popisuje Petr Palas.

Kuchyňka 

Budoucnost je v cloudu

V roce 2018 se Kentico chystá i nadále obchodně rozvíjet svůj nový produkt Kentico Cloud. Jedná se o tzv. headless CMS, které umožňuje tvořit a publikovat obsah z jednoho místa do různých zařízení – od smartphonů, přes Internet věcí, až po virtuální realitu. „Rozhodně to ale neznamená, že bychom jakkoli upozadili náš tradiční produkt. I u něj neustále pracujeme na dalším vývoji, koncem loňského roku jsme vypustili jeho novou verzi pod názvem Kentico 11. Moc dobře si uvědomujeme, že pro některý projekt se bude více hodit headless CMS, pro jiný zase CMS klasické,“ doplňuje Petr Palas.