Jiří Tobola převzal funkci generálního ředitele společnosti Flowmon Networks po Rostislavu Vocilkovi, který bude nadále působit jako člen dozorčí rady a odborný poradce firmy.

„Je mi ctí být součástí této skvělé firmy. Za deset let jsme ušli dlouhou cestu. Z ‚garáže‘ je dnes stabilní a respektovaný tržní hráč, jehož řešení dennodenně používají stovky síťových a bezpečnostních expertů,“ říká Jiří Tobola, generální ředitel Flowmon Networks.

Jako spoluzakladatel a zaměstnanec číslo je Jiří Tobola ve Flowmonu od jeho počátků v roce 2007. Stál za vytvořením tržní vize firmy, rozvojem obchodního kanálu a technologickými změnami napříč produktovým portfoliem. Před tím působil jako výzkumník a vývojář organizace CESNET, kde byl součástí týmu, který položil základy dnešního řešení Flowmon.

„Nemám pochyb o tom, že s Jirkou ve vedení a všemi zaměstnanci, kteří věnují své zkušenosti a dovednosti budoucnosti firmy, je Flowmon v dobrých rukách,” říká Rostislav Vocilka.

Pod Tobolovým vedením firma během následujících tří let plánuje vstoupit na americký trh, expandovat ze silného Japonska do dalších zemí Asijsko-Pacifického regionu a posílit pozici v Evropě.

„Po technologické stránce bude motorem dalšího vývoje prohlubování viditelnosti do síťového provozu, zaměření na cloud a analytické schopnosti řešení Flowmon,“ komentuje Tobola.

Na této cestě chce firma během tří let zdvojnásobit svůj roční obrat a počet zaměstnanců navýšit na 200. Pro dosažení tohoto cíle posílila management a pokračuje v investicích do vývoje, obchodu, marketingu a zaměstnanců jako motoru firmy. V loňském roce Flowmon dosáhl meziročního růstu obratu 25 %.

„Je před námi spousta práce, ale já věřím, že to zároveň bude i velká zábava,“ dodává Tobola.