Martin Štefunko skončil po čtyřech letech jako předseda dozorčí rady operátora O2. Firma to bez udání důvodů sdělila v oznámení pro burzu. Jde o druhou klíčovou personální výměnu v této firmě po odchodu Tomáše Budníka z postu generálního ředitele, oznámenou už minulý měsíc.    

Operátor v úterý napsal, že Štefunkovo písemné oznámení o odstoupení z funkce člena a předsedy dozorčí rady projednala 29. prosince. Jeho funkce zanikla 31. prosince. Ke stejnému dni zanikla i jeho funkce člena dozorčí rady ve společnosti O2 Slovakia.

O odchodu šéfa dozorčí rady ke konci roku se spekulovalo už od července. Štefunko coby někdejší investiční ředitel PPF stál za nákupem firmy skupinou nejbohatšího Čecha Petra Kellnera od španělských vlastníků. V lednu 2014 se stal předsedou dozorčí rady operátora. Stál také za vydělením infrastrukturní části operátora do samostatné firmy CETIN.

Odchod Štefunka nebude mít podle analytika Pavla Rysky z J&T Banky vliv na hospodaření a směřování společnosti. "Hlavní změny ve společnosti se už udály před několika lety. O možném odchodu se navíc spekulovalo loni a zpráva proto není úplně překvapivá," řekl Ryska. "Neočekáváme dopad na obchodování s akciemi O2."

Štefunkův odchod může být spojen například s jeho vlastními byznysovými aktivitami. S někdejšími kolegy ze skupiny Penta má investiční skupinu MVM Invest, která od Penty koupila řetězec zverimexů Pet Center. Loni Štefunko také koupil firmu OT Energy Services, která dodává řídicí systémy hlavně do jaderných elektráren.

Odchod Štefunka a Budníka ale také může souviset s dalšími plány PPF. České vydání časopisu Forbes v říjnu přineslo spekulaci, že nejbohatší Čech Petr Kellner je mezi zájemci o nákup největší tuzemské televizní skupiny TV Nova a dalších aktiv ze skupiny Central European Media Enterprises (CME). Zmíněné firmy ale tyto spekulace odmítly komentovat.