Společnost Dassault Systemes (3DExperience), dodávající 3D návrhářský software, podporuje českou firmu BRM Aero, vývojáře ultralehkých a lehkých sportovních letounů. Ta využívá její specializované oborové řešení "Engineered to Fly" v cloudu. Dochází tak k efektivnějšímu navrhování a vyvíjení struktury letounů Bristell.

Řešení v cloudu, které implementovala společnost Technodat, poskytuje BRM Aeru možnosti 3D modelování a simulace vytvarovaných i rozložených povrchů plechových součástek. BRM Aero může prozkoumávat různé koncepty detailních návrhů, doplnit je o složitější tvary a ověřovat jejich proveditelnost ve výrobě. Ve sjednoceném digitálním prostředí může tým spolupracovat v reálném čase a zkrátit časové cykly i omezit změny prováděné v pozdějších fázích konstrukčních procesů. Přitom je navíc zajištěna plná dohledatelnost dat a ochrana duševního vlastnictví.

Řešení "Engineered to Fly" je ušité na míru menším provozům, které chtějí zvýšit produktivitu od návrhu až po dodání součástky či systému. Nabízí aplikace pro všechny druhy výrobků včetně plechu. Rovněž nabízí výhody cloudu. Mezi ně patří rychlá a snadná instalace a škálovatelnost dle potřeb vyvíjejícího se podniku.

"V současnosti úspěšně vyrábíme a montujeme naše letadla s novými plechovými součástkami, které vyvíjíme s využitím řešení Dassault Systemes 'Engineered to Fly' v cloudu," uvedl Milan Bříštěla, výkonný ředitel a zakladatel BRM Aero. "Jde o více než jen o konstrukční nástroj, toto je obchodní rozhodnutí. Můžeme vytvářet a řídit projekty s jednotným kompletním definováním 3D produktů a chránit firemní data za minimální náklady."

Dessault Systemes

 

Článek byl publikován v ICT revue 12/2017.