Jan Vobruba získával zkušenosti ve společnostech Ness, DATASYS a hlavně Kerio Technologies, jejíž úspěch by chtěl zopakovat i s firmou SODAT.

„Chceme nabídnout středně velkým zákazníkům unikátní bezpečnostní produkty,“ nastiňuje Jan Vobruba. „Do konce roku bych chtěl akcelerovat vývoj nových produktů SODAT Analytics a SODAT Protection a současně vytvořit úspěšnou GoToMarket strategii.“

SODAT se dosud soustředil především na šifrování dat a monitoring chování uživatelů. Během posledních měsíců ovšem intenzivně pracuje na vývoji nových cybersecurity produktů pro rychlou analýzu dat o chování uživatelů (UEBA), a to s využitím technik machine learningu a umělé inteligence.

Vloni investoval do společnosti SODAT technologický a inovační hub MindForge. Investice umožnila realizovat řadu pozitivních změn, došlo k posílení vývoje a obchodního týmu, ke změně korporátní identity a společnost se důkladně připravuje k expanzi na zahraniční trhy.

SODAT v příštím roce

Nové verze produktů SODAT Protection a Analytics budou dokončeny v prvním čtvrtletí příštího roku. Zaměří se na pokročilou ochranu know how a citlivých údajů (GDPR). Současně s tím SODAT zahájí expanzi na zahraniční trhy. „Chceme se věnovat nejen technologickým inovacím, ale zaměřit se i na netradiční trhy jako je Vietnam a stát se progresivní firmou v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ zhodnotil plány na rok 2018 Jan Vobruba.