Společnost Cisco oznámila záměr převzít start-up Perspica, který pomocí strojového učení dokáže analyzovat datové toky v reálném čase, tedy dříve než jsou data uložena. Tímto krokem navazuje na akvizici společnosti AppDynamics, která poskytuje platformu pro monitoring a analýzu výkonu aplikací.

Spojení odborníků akvírovaných společností AppDynamics a Perspica přinese organizacím možnost využívat strojové učení pro analýzu velkého množství dat, která ovlivňují výkon jejich aplikací a zasadit je do businessového kontextu. To vše v reálném čase a bez nutnosti data ukládat. Organizace tak dostávají klíčové informace mnohem rychleji a mohou se lépe připravit na růst svého podnikání.

Zároveň jde o důležitý milník. Za téměř 33 let existence společnosti Cisco se jedná o jubilejní 200. akvizici. Akvizice jsou jedním z pěti základních pilířů inovační strategie Cisco. Díky nim je Cisco klíčovým hráčem v mnoha segmentech. Například díky akvizicím společností Cognitive Security, Sourcefire či OpenDNS je Cisco dnes globálním dodavatelem s širokým portfoliem produktů a služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti.