Martin Baroš, spoluzakladatel a CEO startupu Cryptelo, oznámil tento týden uzavření neveřejného investičního kola, které umožní společnosti další rozvoj jedinečné šifrovací technologie a rozšíření okruhu zákazníků o sektory bankovnictví, pojišťovnictví, automobilového průmyslu nebo státní správy. Po vstupu strategického investora akcelerátoru Startup Yard z prvního kvartálu letošního roku jde v krátké době o další krok k úspěšné expanzi firmy. Posilování pozice na trhu a získání významných zákazníků odráží i významný růst vaulace.

O Cryptelu

Cryptelo je česká společnost založená v roce 2014. Specializuje se na prvotřídní zabezpečení datových přenosů. Cryptelo Cloud je jednoduché datové uložiště s nejvyššími bezpečnostními standardy. Je určeno pro data vyžadující to nejvyšší zabezpečení.

Cryptelo bylo do akceleračního programu Startup Yard vybráno na konci loňského roku ze 120 společností. Program byl ukončen v březnu tohoto roku a znamenal významný posun směrem k dlouhodobým strategickým cílům. Podle slov Martina Baroše šlo o nenahraditelnou příležitost a jak dodává: “Vedle důležité investice jsme dostali ten nejlepší poradenský servis, který je pro budoucí růst nepostradatelný”. Expertní kryptogafický tým v čele s Vladimírem Klímou vyvinul bezpečné datové uložiště Cryptelo Cloud, které je postaveno na unikátním kryptografickém designu přenosu a ukládání dat. Služba nabízí zabezpečení dat na úrovni Top Secret podle klasifikace americké NSA (Národní bezpečnostní služba Spojených států amerických).

Pro uskutečnění plánované expanze na zahraniční trhy a vývoje revoluční platformy pro bezpečný přenos dat se Martin Baroš rozhodl využít crowdfundingové techniky ICO. Jejím cílem bude získat finanční prostředky v řádu miliónů dolarů. Cryptelo plánuje vydat vlastní kryptoměnu na podzim roku 2017. Cryptelo Coins (CRL) budou v důmyslném prostředí Cryptelo platformy jediným možným prostředkem k uhrazení služeb. Tím dostává kryptoměna další rozměr a Cryptelo si od toho slibuje růst její hodnoty, protože má za těchto podmínek mezi dalšími kryptoměnami velkou naději na výsadní postavení a může tak jít o jedinečnou investiční příležitost.