Kate Hutchinsonová přináší do společnosti Veeam více než 20 let zkušeností na pozici marketingové ředitelky v různých softwarových a hardwarových technologických firmách jako Riverbed, Polycom, VMware, Citrix a BEA.

„Prokazatelné zkušenosti Kate Hutchinsonové, především v oblasti vedení marketingových týmů během období rychlého růstu a transformace, přinesou cenný strategický a odborný pohled na náš tým, s nímž míříme k metě překonání tržeb ve výši 1 miliardy dolarů,“ řekl ke jmenování nové marketingové ředitelky Peter McKay. „Kate zvýšila tržní podíl a podpořila pozici značky v nejznámějších technologických firmách a její zkušenosti jsou bezkonkurenční. Na naší cestě k řešením nepřetržité dostupnosti pro firmy na celém světě bude Kate hrát klíčovou roli, přičemž jejím úkolem bude zajistit rozvoj a růst naší značky. Jsem nadšený, že je členkou našeho týmu.“

„Veeam je úžasná společnost s mimořádnými základy, velkou a loajální skupinou zákazníků a vzrušující vizí. Naším cílem je upevnit vedoucí pozici společnosti ve sféře zajišťování dostupnosti dat, jež jsou hnacím motorem digitální ekonomiky,“ říká Kate Hutchinsonová.  „Firmy na cestě k digitální transformaci stále více potřebují robustní řešení dostupnosti, a společnost Veeam je připravena tyto potřeby i nadále naplňovat, stejně jako tomu bylo v uplynulých deseti letech. Zažíváme skvělou éru společnosti Veeam a já se těším, že společně zvýšíme její tržní podíl a rozšíříme povědomí o značce i v rámci druhé dekády růstu.“ 

Před příchodem do týmu společnosti Veeam zastávala Kate Hutchinsonová post první viceprezidentky a ředitelky marketingu ve firmě Riverbed, soukromé společnosti, jenž vévodí trhu aplikační výkonové infrastruktury a softwarově definovaných sítí. Hutchinsonová úspěšně provedla firmu Riverbed procesem vytvoření nové pozice a značky, díky němuž firma obsáhla mnohem větší (cca 11x) tržní prostor. 

Před působením v Riverbedu byla výkonnou viceprezidentkou a ředitelkou marketingu v Polycomu, přední firmě v oblasti řešení firemní konferenční komunikace. Stála v čele transformace firmy z poskytovatele hardwaru na společnost zaměřenou na software a předního poskytovatele sjednocené komunikace a vizuální/hlasové komunikace. Rovněž napomáhala zaměstnancům pochopit, jak může software urychlit uvádění inovací na trh a zároveň odlišit Polycom od konkurence.

Před prací v Polycomu byla marketingovou ředitelkou a viceprezidentkou pro marketing ve společnosti VMware, v níž rozšířila pozici firmy z prodejce hypervizorů na poskytovatele virtualizačních řešení, která pomáhají zákazníkům vytvářet soukromé i veřejné cloudy.

Před působením ve firmě VMware pomohla společnosti Citrix vyvinout strategii, jak během tří let zdvojnásobit výnosy na 1 miliardu dolarů a stanout tak v čele sektoru přístupu a dodávek aplikací. Ve společnosti BEA Systems Hutchinsonová vytvořila a řídila všechny aspekty marketingu, díky nimž firma během tří let vyrostla ze 300 miliónů na 1 miliardu dolarů a stala se jednou z nejrychleji rostoucích firem, která v ročních výnosech dosáhla 1 miliardy dolarů.

Získala magisterský titul na Sanfranciské státní univerzitě a má bakalářský titul z univerzity na Long Islandu, Southampton College (nyní součást Newyorské státní univerzity ve Stony Brooku).  V roce 2005 dostala Hutchinsonová od univerzity na Long Islandu, Southampton College, ocenění Distinguished Alumni (vynikající absolvent).