Yoshihisa (Bob) Ishida se k Sharp Corporation připojil jako executive vicepresident v červnu 2017. V současnosti zastává dvě souběžné role v managementu společnosti. Nově řídí z pozice chief executive officer aktivity společnosti Sharp Europe a zároveň nadále působí, jako ředitel nově vytvořené kanceláře pro obchodní strategii AIoT. Kancelář pro obchodní strategii AIoT dohlíží na nasazení AloT, fúzi AI (Artificial Intelligence – umělé inteligence) a IoT (Internet of Things – internetu věcí) v řadě elektronických produktů pro domácnosti i kanceláře.

V průběhu své kariéry v oblasti spotřební elektroniky, IT a inovací, zastával exekutivní a poradenské pozice ve společnostech Sony, Rakuten a LG.

„Ve společnosti Sharp se zaměřuji na rozvoj inovací, kde rozvíjíme propojené technologie se zaměřením na podporu nových způsobů života a práce. Naším výchozím bodem je vždy to, jakým způsobem mají být naše produkty a řešení prospěšné pro životní styl svých uživatelů. Společnost Sharp je v Evropě dobře známa jako technologický partner, poskytující vysoce kvalitní produkty a vynikající zákaznický servis; to nás dostává do ideální pozice pro rozvoj a poskytování nové generace služeb,” uvedl Ishida.

V oblasti Evropy došlo k dalším změnám ve vedení: Jun (Jeff) Ašida, aktuálně na pozici prezidenta Information Systems Europe, byl povýšen na pozici Prezidenta Sharp Electronics Europe, s přímou podřízeností Ishidovi. Alex Hermann, aktuálně na pozici viceprezidenta Sharp Information Systems Europe, byl povýšen na pozici prezidenta Sharp Information Systems Europe, s podřízeností panu Junu Ashidovi.