„Technologie Internetu věcí je v posledních dvou letech na obrovském vzestupu a to jsme teprve na samém počátku rozvoje. Tuto oblast jsme si zvolili i pro diverzifikaci našich investičních aktivit, které již obsahují zdravotnictví, inženýring nebo reality. Při investičním rozhodování hrály důležitou roli zkušenosti a vize řídícího tandemu SimpleCell – Pavla Sodomky a Jana Johna a špičkové znalostní zázemí jejich týmu v práci s novými technologiemi,” komentuje investiční záměrinvestiční ředitelspolečnosti Pactio Invest Miloslav Vyhnal

V souvislosti se změnami ve struktuře akcionářů ve skupině SimpleCell došlo i k posílení řídícího týmu SimpleCell Networks. Členem představenstva a provozním ředitelem společnosti se stává Jan Soukal, bývalý manažer PPF a člen představenstva Sazky sázkové kanceláře. Střídá v představenstvu společnosti Jana Johna.

“Příchodu Honzy Soukala si cením zejména pro jeho zkušenosti ve vysokém managementu významných společností. V SimpleCell se budu nadále věnovat strategickému řízení společnosti a expanzi na nové trhy,” dodává Jan John ke změnám ve vedení SimpleCell Networks.

SimpleCell  

Společnost SimpleCell Networks již podepsala první komerční kontrakty v oblasti SmartCity, například projekt parkování v Liberci s ČD Telematika, vodního a energetického hospodářství. Zároveň rozvíjí pilotní projekty s řadou významných společností ze segmentu energetiky, pojišťovnictví, zemědělství, logistiky, zabezpečení objektů a facility managementu.

Týmu SimpleCell Networks se podařilo uskutečnit jeden z nejrychlejších rozvojů sítě IoT ze všech operátorů Sigfoxu na světě. V současné době síť Sigfox pokrývá 93 % populace a 89 % území České republiky. Silné postavení SimpleCellu ve skupině operátorů sítě IoT potvrzuje i to, že se pod jeho záštitou uskuteční 25. a 26. září v Praze celosvětové Sigfox World IoT Expo.