Finance, které byly vybrány od zhruba 100 investorů skrze Fundlift, budou tvořit přímé investice ve výši 30 tisíc eur do každé z maximálního počtu 20 nových firem, přičemž další financování bude po každém kole rozděleno mezi vybrané startupy s nejlepšími výsledky. Fundlift, za kterým stojí firma Roklen jakožto licencovaný obchodník s cennými papíry, v minulosti StartupYardu asistoval v získání menší investice v roce 2016. Aktuální investiční kolo je zatím největším za dobu existence Fundliftu a taktéž největší svého druhu ve střední Evropě.

Oznámení přichází v době, kdy StartupYard uzavřel několik zdařilých investic velice slibných startupů ve svém portfoliu. Aktuální je investice 600 tisíc eur do startupu Neuron Soundware, zaměřeného na strojové učení, které vložila firma J&T Ventures. Dalším příkladem je finanční investice Mitonu do startupu v oboru umělé inteligence s názvem Rossum.ai, oznámené na akci StartupYard DemoDay v únoru letošního roku.

“Před čtyřmi roky si dal StartupYard za cíl vyzdvihnout high-tech startupy ze střední Evropy a uvést je v povědomí, pomoct jim dostat se na takzvanou mapu světa. My jsme moc pyšní na to, čeho jsme doposud dosáhli,” říká Cedric Maloux, CEO StartupYardu, který ho vede již od roku 2013. “Rostoucí důvěra a nadšení mezi českými investory je důkazem tvrdé práce našich firem, stejně tak inteligence a předvídavosti technologicky zaměřené komunity ve střední Evropě.” Pod vedením Malouxe zvýšil StartupYard tempo i rozsah svých aktivit ve střední Evropě, náborem startupů z 16 zemí a zvyšuje i zájem o technologické firmy v oblastech strojového učení, virtuální a rozšířené reality, internetu věcí, Big Data, kryptografie a také technologie blockchain.

“Po dvou úspěšných investičních kolech se StartupYardem nás moc těší nadšení investorů na naší platformě. K účasti na současném investičním kole bylo pozváno zhruba 100 investorů, avšak silný zájem projevilo mnohem více z nich,” poznamenal Radek Musil, CEO Fundliftu. “Ukazují nám, že česká komunita investorů má silný apetit na investice do těch nejnovějších technologií a věří již ostřílenému StartupYardu a jeho smyslu pro dobrý výběr mezi startupy,” dodává Musil.

Možnost přihlášení do současné osmé kohorty StartupYardu se blíží téměř ke konci, uzávěrka přihlášek je 30. června. Startupy, které se nyní přihlásí, dostanou dodatečnou příležitost hledat investice i mimo tradiční seed investici StartupYardu. “Je důležité, že jsme schopni nabídnout startupům v nejranější fázi finanční zdroje, což je situace, kdy je potřebují nejvíce,” vysvětluje Maloux. “Hledáme firmy, které pracují na unikátních technologických produktech, které se obtížně kopírují. Tudíž přístup ke kapitálu je klíčem k tomu, aby tito zakladatelé mohli co nejdříve rozvinout svoji práci a oslovit správné zákazníky."

Následující dvě kola StartupYardu nazvané Batch 8 a Batch 9 se uskuteční na podzim roku 2017 a jaře 2018. Přihlášky do osmé kohorty se uzavírají 30. června 2017. Více informací související s programem, přihlašováním a organizací naleznete na startupyard.com.