Peter McKay jako prezident, provozní ředitel a člen správní rady, je v rámci společnosti Veeam odpovědný za prodej, odbytový provoz, marketing, finance a lidské zdroje a jeho hlavním úkolem je vést společnost ke zrychlenému růstu.

Než přišel do společnosti Veeam, působil na vyšších vedoucích pozicích ve společnosti VMware pro oblast Severní a Jižní Ameriky. Do společnosti VMware přišel jako viceprezident odbytu pro End User Computing, oblast Severní a Jižní Ameriky, a z této pozice byl povýšen na provozního ředitele pro zmíněnou oblast, přičemž byl odpovědný za optimalizaci integrace a počátečního nastavení všech funkcí určených pro uvedení na trh. Následně byl povýšen na prvního viceprezidenta segmentu Americas Enterprise (oblast Severní a Jižní Ameriky) a nakonec na prvního viceprezidenta a generálního ředitele pro oblast Severní a Jižní Ameriky.

Do společnosti VMware přišel v rámci akvizice společnosti Desktone, kde byl prezidentem a generálním ředitelem od roku 2010 do října 2013. Před svým působením ve společnosti Desktone byl Peter prezidentem a generálním ředitelem dvou dalších úspěšných podniků: od r. 2001 do července 2008 ve společnosti Watchfire poskytující zabezpečovací řešení (kterou v r. 2007 nabyla společnost IBM), a od r. 1998 do r. 2001 ve společnosti eCredit (kterou získala společnost Internet Capital Group). Mimo to působil také jako externí výkonný ředitel ve společnosti Insight Venture Partners.

 

Andrej Baronov patří mezi přední odborníky na správu systémů. Jako hlavní technický ředitel a spoluzakladatel společnosti Veeam Software dohlíží na všechny aspekty produktové strategie, výzkum a vývoj a je zodpovědný za jedno z nejinovativnějších a nejvíce vizionářských portfolií produktů.

V roce 1997 založil společně s Ratmirem Timaševem společnost Aelita Software. Jeho praxe a zkušenosti umožnily vytvořit řadu inovativních a oceňovaných produktů postavených na architektuře a základních technologiích, které byly o generaci před konkurencí.

V roce 2004 byla společnost Aelita převzata firmou Quest Software, kde poté působil jako ředitel výzkumu a vývoje divize Microsoft Business Unit a vedl týmy vývoje produktů pro ruský trh. Ve spolupráci s Timaševem v kapitálovém fondu ABRT Venture Fund si nadále rozšiřuje znalosti a objevuje nové oblasti včetně virtualizace. První produkt správy virtuálních serverů společnosti Veeam, FastSCP, se v oboru obecně rozšířil. V současnosti se nasazuje Baronovova vize dostupnosti (Availability for the Always-On Enterprise) ve více než 200 000 společnostech po celém světě.

Magisterský titul získal na Moskevském institutu fyziky a technologie v roce 1990. Poté zde také v roce 1995 získal titul PhD v oboru fyziky a technologie.