V roce 2016 se společnost Etnertera soustředila na rozvoj stávajícího portfolia a růst v oblasti mobilního vývoje. Společnost mimo jiné dokončila mobilní aplikace pro společnost Fortuna nebo Škoda Auto. Seznam zákazníků rozšířila například o Českou spořitelnu, Air Bank či ČPP Servis.

„Už 20 let se držíme jednoduché strategie. Preferujeme dlouhodobá partnerství a kvalitně odvedenou práci před skokovým růstem. Občas se ale bohužel stáváme svědky toho, že firmy upřednostní nejnižší nabídkovou cenu bez ohledu na rozsah a kvalitu řešení. I to je jeden z důvodů, proč nyní chceme hledat nové klienty v zahraničí," uvedl výkonný ředitel Etnetery Martin Palička.

Jako investici do budoucna firma vnímá své aktivity v oblasti virtuální reality nebo IoT - internetu věcí. Kromě podnikatelských cílů klade Etnetera také důraz na nábor lidí a firemní kulturu. Integraci nováčků firma podporuje častým pořádáním interních akcí. Největší oblibě se těší tzv. TechLunch, během kterého lidé společně obědvají a diskutují na zvolené technologické téma.

Etnetera je největší firmou Etnetera Group, do které spadá šest společností. Etnetera se zabývá tvorbou internetových stránek a aplikací na zakázku. Firma zaměstnává kolem 150 lidí.